NaZahori.sk

Historický festival s remeslami

Kategória:
Senica
Dátum:
1. september 2018 09:30 - 23:59
Miesto konania:
kaštieľ - Jablonica

Na Záhorí v Jablonici ( okres Senica) sa po minuloročnom veľkom úspechu a záujme o nultý ročník v priestoroch kaštieľa uskutoční 1. ročník historického festivalu a to 1. septembra od 9:30 hodiny.

Festival organizuje občianske združenie Útulný domov (ktoré sa snaží o záchranu kaštieľa a vykonáva na ňom rekonštrukčné práce) v spolupráci s agentúrou Hector.

Súčasťou programu bude aj historická prehliadka kaštieľa s výkladom. Počas nej budú môcť návštevníci porovnať, ako sme v priebehu roka pokročilo  s rekonštrukciou. Veľkou zmenou oproti minulému roku bude otvorenie hospodárskeho dvora so stajňami, vďaka čomu sa priestor pre festival zdvojnásobí.

Pre deti je prichystaný farmársky dvor s rôznymi zvieratami, jazda na koňoch, skákací hrad či bábkové divadlo. Chýbať nebude ani dobová strelnica a tábor, kde sa deti hravou formou môžu naučiť a dozvedieť viac o slovenskej histórii. Čaká ich aktívny deň plný zábavy, zážitkov a spomienok.

Budú vystúpenia šermiarov, remeselné stánky s ukážkami a nástroje používané v minulosti, fakír a historická mučiareň s katom. Na záver celej akcie je pripravená ohňová show so živou hudbou.

NaZahori.sk informoval o podujatí Martin Oravec spoluorganizátor festivalu.

Zachráňme kaštieľ v Jablonici

Občianske združenie Útulný domov, ktoré kaštieľ v Jablonici odkúpilo od obce v roku 2016 a snaží sa ho zrekonštruovať.

 

Kaštieľ v Jablonici ktorý je v dezolátnom stave, nezisková organizácia Útulný domov ju chce zachovať a spríjemniť kultúrnu pamiatku aj pre ďalšie generácie... prispieť môžete aj Vy buď svojou účasťou alebo finančne kde každé jedno euro bude použité pre kaštieľ (náradie, materiál, technika...) viac na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

VIAC NA http://www.nazahori.sk/index.php/senica/item/1336-foto-video-historicky-festival-v-kastieli-v-jablonici 

 
 

Všetky termíny:

  • 1. september 2018 09:30 - 23:59
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada