NaZahori.sk

Dni sliviek

Kategória:
Myjava
Dátum:
8. september 2018 11:00 - 18:00
Miesto konania:
Gazdovský dvor - Turá Lúka

Dni sliviek sú zamerané na ovocinárske tradície regiónu a na spracovanie ovocia v rôznych podobách. Akcia sa bude konať v sobotu 8. septembra 2018 od 11.00 h v areáli Gazdovského dvora a jeho okolí. Pripravuje ju pre vás Centrum tradičnej kultúry Myjava v spolupráci s mestom Myjava, neziskovou organizáciou Rozvoj cestovného ruchu myjavských kopaníc a s podporou Fondu na podporu umenia.

Súčasťou jej programu bude praktický seminár na rôzne témy pestovateľského pálenia ovocia s odbornou garanciou Ing. Júliusa Forsthoffera, PhD. V kultúrnom programe sa zasa predstavia ĽH Mlynári z Trenčína a Heligonkári z Prietrže. Budete si tu môcť pozrieť aj etnografické filmy Drotárstvo a Drevené vyrezávané kríže na Podpoľaní. Od tohto roku sa totiž organizátori rozhodli návštevníkom podujatia sprostredkovať pomocou krátkych filmov význam konkrétneho prvku ľudového dedičstva, ako aj význam jeho zápisu do zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva.

Ďalší program návštevníkom prinesie praktické ukážky spracovania sliviek a tradičného varenia slivkového lekváru, ktoré budú prezentovať členovia FSk Kýčer z Turej Lúky. Regionálne kuchyne pre vás pripravia ochutnávku rôznych slivkových špecialít, v detských tvorivých dielňach si budete môcť vyskúšať prípravu a varenie slivkových gulí a lekvárových periek. Aj v tento rok bude k dispozícii ovocná tržnica, kde si môžete zakúpiť sušené ovocie, džemy, sirupy, lekvár a ďalšie produkty z ovocia. Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.  

 
 

Všetky termíny:

  • 8. september 2018 11:00 - 18:00
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada