Na Záhorí a Myjave pokračujú horúčavy s výstrahou

Na Záhorí a Myjave pokračujú horúčavy s výstrahou

Zdroj:Shutterstock Zdroj:Shutterstock

Na Záhorí a v časti Myjavských Kopaníc pokračujú horúčavy, miestami prehánky alebo búrky.

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahy prvého a druhého stupňa.

Vo veľmi teplom a vlhšom vzduchu sa nad strednou Európou udržiava nevýrazný pás vyššieho tlaku vzduchu siahajúci od Biskajského zálivu až nad Pobaltie.

Vysoké teploty môžu spôsobiť ľuďom zdravotné problémy. Pri vysokých teplotách prostredia je extrémne dôležité dodržiavať pitný režim. 

 zdroj: FB

Pite veľa vody a vyhýbajte sa priamemu slnku. Vysoké teploty môžu spôsobiť zdravotné ťažkosti alebo kolapsové stavy. „Záťaž teplom môže viesť k poklesu výkonnosti, zvýšenej únavnosti a môže spôsobiť  prehriatie organizmu so zvýšením telesnej teploty, malátnosťou, ospalosťou, bolesťami hlavy, závratmi či nevoľnosťou," upozorňuje Úrad verejného zdravotníctva SR. Dospelý človek by mal počas horúcich dní vypiť najmenej tri litre vody. Potrebné je piť aj vtedy, keď necítime smäd.

Počasie je ako na hojdačke a kým v jednu chvíľu sa potíme, za moment sa môže spustiť prietrž mračien. Nie každý má dostatočne odolný organizmus, aby zvládal výkyvy počasia.  Horúce letné počasie najhoršie znášajú malé deti a starí ľudia. Riziková je aj kategória ľudí s chronickými ochoreniami, najmä srdcovocievnymi a dýchacími. 

zdroj: MINV

Horúčavy spojené so suchom môžu vyvolať požiar. Tak ako to bolo pri obci Závod na Záhorí , kde horel 29. júla lesný porast. Požiar trávy v borovicovom lese pri železničnej trati. Na mieste zasahovalo desať hasičov s tromi kusmi techniky. Hasiči lokalizovali požiar s rozmermi 200 krát 20 metrov. Informácie poskytnuté z Operačného strediska Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Bratislave.

Predpoveď počasia Záhorie a Myjavské Kopanice

31.7.(utorok) 1.8. (streda) a 2.8. (štvrtok)

Malá, miestami zväčšená oblačnosť. Ojedinele cez deň miestami, prehánky alebo búrky. Veľmi teplo.

Nočná teplota 22 až 14 st.
Denná teplota 27 až 35 st.
 

Severovýchodný vietor do 20 km/h, pri búrkach zosilnie.

zdroj: shmu.sk

Rate this item
(0 votes)
Last modified on štvrtok, 02 august 2018 09:31
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada