Aktualizované: NAKA a Lynx Commando zadržali 19 členov zločineckej skupiny

Aktualizované: NAKA a Lynx Commando zadržali 19 členov zločineckej skupiny

Aktualizované: NAKA a Lynx Commando zadržali 19 členov zločineckej skupiny oficiálne logo

Policajti NAKA v pondelok 28.10. 2019 v spolupráci so zásahovými skupinami Útvaru osobitného určenia (Lynx Commando) a Pohotovostného policajného útvaru zasahovali na území Bratislavského a Trnavského kraja.

Vykonávajú rozsiahlu policajnú akciu s krycím názvom “APAČ" za účelom zadržania členov zločineckej skupiny obvinených v súvislosti násilnou trestnou činnosťou.

19 ZADRŽANÝCH POČAS ZÁSAHOV NAKA

Dňa 28.10.2019 v skorých ranných hodinách policajti NAKA zadržali 19 osôb zo skupiny tzv. takáčovcov na viacerých miestach. Medzi zadržanými nie je Ľubomír K.

Vyšetrovateľ NAKA zadržaným osobám vzniesol obvinenie pre rôznu násilnú trestnú činnosť, ako je založenie, zosnovanie a podporovanie zločineckej skupiny, hrubý nátlak, vydieranie, nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami, všeobecné ohrozovanie, poškodzovanie cudzej veci, ublíženie na zdraví a iné.

Medzi zadržanými je aj obhajca z Bratislavy, ktorý bol činný pre skupinu, a taktiež je obvinený z obzvlášť závažného zločinu vydierania a návodu na krivú výpoveď.

"Vzhľadom k tomu, že v tejto veci stále prebiehajú procesné úkony, ďalšie informácie budú poskytnuté až keď to procesná situácia umožní," informuje na sociálnej sieti FB Polícia Slovenskej republiky.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on pondelok, 28 október 2019 13:10
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada