Redakcia

Redakcia

Streda 20. marec 2019 prvý jarný deň - rovnodennosť. Slniečko svieti pri ojedinelej oblačnosti. Najvyššia denná teplota na Záhorí a Myjavsku, podľa shmu.sk, by sa mala vyšplhať na 8 až 12 st. Vietor severozápadný do 6 m/s (20 km/h).

Projekt Deti na hokej pokračoval v roku 2019 už svojim štvrtým ročníkom. Na posledné miesto v tejto sezóne zavítal do Skalice, keď predtým absolvoval viac ako 40 miest na Slovensku.

Mesto Skalica zamestnalo na dohodu o pracovnom pomere životného partnera primátorky Anny Miernej (OĽaNO, SaS, NOVA) na pozícii vodiča.

Zvýšená hrozba zrážky auta so zverou na cestách, hlavne  v jarných  mesiacoch a na jeseň, je veľkým nebezpečenstvom. Okrem možného zranenia osôb a zvery, bývajú aj škody na vozidle vysoké.

Ako dopadlo 1. kolo volieb o post hlavy štátu v mestách a obciach okresov Senica a Skalica na Záhorí?  Informácie - Štatistický úrad Slovenskej republiky na oficiálnej web stránke volbysr.sk.

V okrese Malacky je 54 volebných okrskov k sobotňajšej voľbe prezidenta Slovenskej republiky.

V Kútoch, ktoré sú blízko hranice s Českou republikou, sa pred volebnou miestnosťou tvorí rad až na ulicu. Informuje www.dennikn.sk

Primátor mesta Senica Martin Džačovský prijal 14.3.2019 na mestskom úrade veľvyslanca USA na Slovensku Adama Sterlinga v rámci jeho pracovných a poznávacích návštev, tentokrát na Záhorí.

Mesto Skalica sa rozhodlo uctiť si skalické ženy a dievčatá pri príležitosti Medzinárodného dňa žien netradičným podujatím Babinec na radnici. Viac vo videu TVS Skalica.

20-ročný hokejový útočník zo Záhoria Sebastián Šmída vo finálovom zápase proti Rusku strelil jediný gól Slovákov na Svetovej zimnej univerziáde v  ruskom Krasnojarsku.

Strana 1 z 81
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada