Angelika Kmecová

Angelika Kmecová

V  Múzeu Slovenských národných rád (SNR) v Myjave sa 19. septembra 2018 uskutočnili oslavy pri príležitosti 170. výročia vzniku prvej Slovenskej národnej rady.

V moravských Mikulčiciach 18.9.2018 slávnostne poklepali základný kameň lávky zástupcovia Trnavského samosprávneho kraja, Juhomoravského kraja a zástupcovia okolitých miest a obcí. Lávka spojí Mikulčice s Kopčanmi na Záhorí a vznikne tak mimoriadne zaujímavá cyklotrasa.

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) podporil samosprávy v okresoch Senica a Skalica sumou 81.000 eur na obstaranie projektovej dokumentácie k vzniku nových približne 24 km cyklochodníkov. NaZahori.sk informovala riaditeľka odboru financií TTSK a kandidátka za primátorku Skalice Anna Mierna.

Jedným z bodov Mestského zastupiteľstva v Holíči, ktoré sa uskutočnilo vo štvrtok 13. septembra, bolo aj schválenie Všeobecného záväzného nariadenia (VZN) o VZN  o dodržiavaní  všeobecnej čistoty a poriadku na území mesta Holíč.

Hneď v úvode školského roka 2018/19 museli v škole na Strážnickej ulici v Skalici riešiť havarijný stav. Silné búrky a zlý stav strechy telocvične mali za následok zatopenie priestorov školy.

Vo štvrtok (16.8.) na Záhorácku stenu slávy pribudli ozubené kolieska s menami hokejistu Žigmunda Pálffyho a básnika Pavla Stanislava Piusa.

Mestské zastupiteľstvo v Skalici v stredu (15.8.) hlasovalo aj o počte volebných obvodov v nadchádzajúcich komunálnych voľbách. Po búrlivej debate nakoniec zostalo všetko po starom.

Roadshow s názvom „Amerika na kolesách“ začala svoju cestu. Americkí diplomati a pracovníci veľvyslanectva sa vydali karavanom cez Slovensko. Počas 17 dní navštívia až 26 miest.  

Podvečer samotu na rozhraní Záhoria a Kopaníc nečakane navštívila skupina turistov. Tí sa rozhodli dať si prestávku vo svojom pochode v záhrade a pritom sa dovolili ponúknuť z jej darov, ktorých je tento rok požehnane.

Prezidenti Slovenskej a Českej republiky Andrej Kiska a Miloš Zeman uskutočnili 29.júla 2018 symbolickú cestu špeciálnym Prezidentským vlakom pri príležitosti 100. výročia založenia Československa.

Strana 1 z 6
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada