AC Malacky: Marek Havlík na ME v atletike

AC Malacky: Marek Havlík na ME v atletike

Marek Havlík   na ME  /    fotky: P. Filip Marek Havlík na ME / fotky: P. Filip

Pretekár atletického klubu AC Malacky a bývalých žiak športových tried na Záhoráckej ulici v Malackách, Marek Havlík, sa predstavil na Majstrovstvách Európy v atletike do 18 rokov (5. – 8. júla 2018, Györ).

Marek sa na vrcholné mládežnícke podujatie kvalifikoval splnením výkonnostného limitu EA (European athletics), ktorý mal hodnotu 49,75 sek. Túto hranicu v aktuálnej sezóne pokoril dovedna 4-krát, pričom 1-krát prekonal aj prísnejší limit SAZ (Slovenský atletický zväz) 49,25 sek.

Pred odchodom do dejiska šampionátu absolvoval spoločne s oficiálnou výpravou slovenskej republiky krátke sústredenie v olympijskom športovom komplexe X-Bionic Sphere v Šamoríne a od stredy sa už pripravoval priamo v dejisku šampionátu.

Na svoj úvodný štart nastúpil v piatok večer v semifinálovom behu na 400 m. Cieľom mal byť útok na osobný rekord (49,09 sek.), postup do finále by bol veľkým prekvapením. Do najlepšej „osmičky“ postúpili prví dvaja bežci z každého z troch rozbehov a na zvyšné dve miesta čakali dvaja najrýchlejší pretekári s časom. Marek skončil nakoniec v semifinálovom kole na šiestom mieste s časom 49,74 sek. 

Ďalší štart ho čakal v sobotu v rámci štafety na 400 metrov, kedy sa ako finišman snažil priviesť slovenské kvarteto z rozbehov do nedeľňajšieho finále. Slovenskej štafete sa podarilo prekĺznuť s časom 1 minúta a 57,53 sekundy z ôsmeho mieste prekĺznuť do finálovej osmičky. Slováci sa vo finálovom behu umiestnili na skvelom piatom mieste. 

Najlepší európski atléti a atlétky do 18 rokov sú ako prví športovci v histórii zahrnutí do projektu EA „I run clean“. Na šampionáte starého kontinentu sa predstavilo dovedna 24 mladých Slovákov, ktorí zabojovali o čo najlepšie umiestnenia.

zdroj: malacky.sk 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on štvrtok, 12 júl 2018 07:35

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Najnovšie fotogalérie

Myjava - Svidník, volejbal (Robo Fritz)

Myjava - Svidník, volejbal (Robo Fritz) Myjava - Svidník, volejbal (Robo Fritz) Myjava - Svidník, volejbal (Robo Fritz) Myjava - Svidník, volejbal (Robo Fritz) Myjava - Svidník, volejbal (Robo Fritz)

FK Senica - Petržalka 3:2 (Robo Fritz)

FK Senica - Petržalka 3:2 (Robo Fritz) FK Senica - Petržalka 3:2 (Robo Fritz) FK Senica - Petržalka 3:2 (Robo Fritz) FK Senica - Petržalka 3:2 (Robo Fritz) FK Senica - Petržalka 3:2 (Robo Fritz)

HK Skalica - MHK Skalica, hokej

HK Skalica - MHK Skalica, hokej HK Skalica - MHK Skalica, hokej HK Skalica - MHK Skalica, hokej HK Skalica - MHK Skalica, hokej HK Skalica - MHK Skalica, hokej

Myjava, detské oddelenie

Myjava, detské oddelenie Myjava, detské oddelenie Myjava, detské oddelenie Myjava, detské oddelenie Myjava, detské oddelenie

Malacky - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Malacky - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada