Najviac usmrtených pri dopravných nehodách bolo v Malackách

Najviac usmrtených pri dopravných nehodách bolo v Malackách

smrteľná dopravná nehoda v okrese Malacky smrteľná dopravná nehoda v okrese Malacky zdroj: Michal FB

Usmrtených pri dopravných nehodách v Bratislavskom kraji bolo v uplynulom roku 18 a z toho najviac až 7 v okrese Malacky na Záhorí.

Policajti Krajského dopravného inšpektorátu Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave vyhodnotili dopravno-bezpečnostnú situáciu na území Bratislavského kraja za rok 2018.

Podľa zistených výsledkov bola dopravno-bezpečnostná situácia v porovnaní s minulým rokom priaznivejšia. K priaznivému vývoju dopravnej situácie môže prispieť každý z účastníkov cestnej premávky. Preto v záujme predchádzania vzniku dopravných nehôd naďalej vyzývame vodičov k dodržiavaniu dopravných predpisov. Vodičom zároveň odporúčame, aby sa za volantom správali disciplinovane, predvídavo a plne sa venovali vedeniu motorového vozidla.

V Bratislavskom kraji sme v roku 2018 zadokumentovali celkom 1918 dopravných nehôd, čo je v porovnaní s rokom 2017 pokles o 197 dopravných nehôd. Z uvedeného počtu dopravných nehôd došlo k usmrteniu 18 osôb, ťažko sa zranilo 89 účastníkov a 602 účastníkov dopravných nehôd sa zranilo ľahko.

Dopravnú nehodu v roku 2018 zavinilo 943 vodičov osobných motorových vozidiel a 148 vodičov nákladných motorových vozidiel. Dopravné nehody však zavinili aj ostatní účastníci cestnej premávky. V 65 prípadoch to boli chodci a 36 prípadoch zavinili dopravnú nehodu cyklisti.

Najväčší počet dopravných nehôd sme zaznamenali v intraviláne obcí v celkovom počte 1662 a v 157 prípadoch sa dopravná nehoda stala na diaľnici.

Najčastejšou príčinou vzniku dopravných nehôd bolo porušenie povinností vodiča, a to v 1094 prípadoch. Nedovolená rýchlosť jazdy zapríčinila 165 dopravných nehôd a nesprávna jazda cez križovatku bola príčinou v 132 prípadoch. Príčinou zavinenia dopravných nehôd bolo aj nedodržanie vzdialenosti medzi vozidlami a to v 69 prípadoch,ako aj nesprávne odbočovanie59 prípadov. Dopravní policajti zaznamenali aj 57 dopravných nehôd, ktorých príčinou bolo nesprávne otáčanie a cúvanie.

Aj napriek celoročným pravidelným kontrolám, zaznamenali dopravní policajti196 dopravných nehôd, ktoré zavinili vodiči pod vplyvom alkoholu. V porovnaní s rokom 2017 je to o 29 prípadov viac, pričom najviac takýchto dopravných nehôd sme zadokumentovali v okresoch Malacky a Senec.

Zaujímavosťou je, že najmenej dopravných nehôd pod vplyvom alkoholu evidujeme v prvom bratislavskom okrese, ktorý zahŕňa centrum mesta, kde je najvyššia koncentrácia prevádzok podávajúcich alkohol.

Dopravní policajti budú naďalej pokračovať v opatreniach, ktorých cieľom bude pozitívne ovplyvniť dopravno-bezpečnostnú situáciu v Bratislavskom kraji a to formou dohľadu nad cestnou premávkou, ako aj pravidelnými osobitnými kontrolami.

NaZahori.sk informovala Lucia Mihalíková, hovorkyňa KR PZ v Bratislave.

Najčastejšou príčinou vzniku DN bolo za rok 2018

  • porušenie povinnosti vodiča                           1094 DN    (-115) 
  • nedovolená rýchlosť jazdy                             165   DN    (+7) 
  • nesprávna jazda cez križovatku                       132  DN    (-12) 
  • nedodržanie vzdialenosti medzi vozidlami           69   DN    (-26)
  • porušenie osobitných ustanovení o chodcoch   66    DN    (+1)
  • nesprávne odbočovanie                                59    DN    (-5)
  • nesprávne otáčanie a cúvanie                        57    DN    (-24)
  • nesprávna jazda v jazdných pruhoch               50    DN    (-8)
  • porušenie povinnosti účastníka CP                  40    DN    (-15)
  • vplyv prevádzky                                          34     DN    (+7)

    Usmrtené osoby DN BSK /2018

Rate this item
(0 votes)
Last modified on piatok, 11 január 2019 12:17

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Najnovšie fotogalérie

Myjava - Svidník, volejbal (Robo Fritz)

Myjava - Svidník, volejbal (Robo Fritz) Myjava - Svidník, volejbal (Robo Fritz) Myjava - Svidník, volejbal (Robo Fritz) Myjava - Svidník, volejbal (Robo Fritz) Myjava - Svidník, volejbal (Robo Fritz)

FK Senica - Petržalka 3:2 (Robo Fritz)

FK Senica - Petržalka 3:2 (Robo Fritz) FK Senica - Petržalka 3:2 (Robo Fritz) FK Senica - Petržalka 3:2 (Robo Fritz) FK Senica - Petržalka 3:2 (Robo Fritz) FK Senica - Petržalka 3:2 (Robo Fritz)

HK Skalica - MHK Skalica, hokej

HK Skalica - MHK Skalica, hokej HK Skalica - MHK Skalica, hokej HK Skalica - MHK Skalica, hokej HK Skalica - MHK Skalica, hokej HK Skalica - MHK Skalica, hokej

Myjava, detské oddelenie

Myjava, detské oddelenie Myjava, detské oddelenie Myjava, detské oddelenie Myjava, detské oddelenie Myjava, detské oddelenie

Malacky - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Malacky - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada