Mesto Malacky vyjde v ústrety podnikateľom a obyvateľom s možnosťou odloženia platieb

Mesto Malacky vyjde v ústrety podnikateľom a obyvateľom s možnosťou odloženia platieb

ilustračné foto ilustračné foto zdroj: Getty Images

Mesto Malacky sa rozhodlo vyjsť v ústrety podnikateľom a obyvateľom odložením platieb, v rámci zmiernenia možného dopadu šíriaceho sa nového koronavírusu. Informuje o tom na sociálnej sieti primátor mesta Malacky Juraj Říha.

"Vyjdeme v ústrety podnikateľom a obyvateľom, ktorí majú prenajaté priestory od mesta či mestských organizácií a odložíme platby nájomného do septembra 2020. Považujem za dôležité, aby sme aj touto formou zmiernili vplyv šíriaceho sa koronavírusu na ich hospodárenie.

Rovnako bývanie je dôležitou súčasťou nášho žitia. Preto nájomcom v našich mestských bytoch, ktorí by sa vplyvom dočasného výpadku príjmov kvôli strate zamestnania dostali do finančných problémov, individuálne ponúkneme splátkové kalendáre a podržíme týchto obyvateľov v neľahkej situácii bez sankcií so zachovaním strechy nad hlavou.

Priatelia, uvedomujem si, že v súčasnosti prežívame náročné obdobie. Zdravie je len jedno. Tu sme zasiahli veľmi rýchlo v zárodku. Je však na čase, aby sme s mestskými organizáciami prehodnotili aj vlastné finančné plány s cieľom znížiť výdavky mesta o 600 tisíc eur. Preto sme už zrevidovali celý rozpočet a vydal som dnes rozsiahly príkaz k obmedzeniu nákupov a služieb len na nevyhnutné dokončenie začatých projektov a úloh, zrušil rad nepovinných výdavkov a obmedzil aj čerpanie odmien zamestnancom a dotácií mesta, čo bude isto pre mnohé kluby nepríjemné.

Prosím však všetkých o pochopenie. Musíme sa pripraviť na veľmi nepríjemný náraz, síce dočasný, ale tvrdý. Naďalej budú Malacky veľmi činné, pretože do realizácie pôjde veľa projektov, na ktoré sme získali externé zdroje," dopĺňa primátor Říha.

 

NÁJOMCOVIA MESTSKÝCH BYTOV

Nájomcom mestských bytov, ktorí by sa vplyvom dočasného výpadku príjmov kvôli strate zamestnania dostali do finančných problémov, mesto individuálne ponúkne splátkové kalendáre nájomného. „Je našou povinnosťou pomôcť týmto obyvateľom v neľahkej situácii so zachovaním strechy nad hlavou bez toho, aby ich postihli sankcie,“ vysvetľuje J. Říha.

PODNIKATELIA

Podnikatelia,  ktorí majú  prenajaté priestory od mesta alebo mestských organizácií, majú odklad platieb nájomného do septembra 2020. Ďalšie opatrenia bude mesto prijímať podľa budúceho vývoja. V prípade akýchkoľvek otázok môžu podnikatelia kontaktovať Mestský úrad v Malackách, sekretariát prednostky úradu, telefón 034/79 66 111, mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

MESTSKÝ ÚRAD

Vedenie mesta už zrevidovalo tohtoročný rozpočet. Primátor vydal rozsiahly príkaz obmedziť nákupy a služby iba na nevyhnutné dokončenie začatých projektov a úloh, zrušil nepovinné výdavky, obmedzil priznávanie odmien zamestnancom a prideľovanie dotácií mesta pre kultúrne, športové a seniorské organizácie. V závislosti od pokynov ústredného krízového štábu sa prehodnotia už zazmluvnené a plánované mestské podujatia. Mesto tiež obmedzí vlastné investície do rekonštrukcií verejných priestorov (napr. ulice, chodníky), pričom prioritne zostanú projekty financované z externých zdrojov (eurofondy, dotácie).

Redukcia výdavkov sa týka aj mestských organizácií.

MIESTNE DANE A POPLATKY

Právnické osoby dostali daňové výmery do svojich elektronických schránok. Väčšine fyzických osôb (obyvateľom) sa v bežnom roku výmery doručujú osobne, avšak tentoraz sa doručenie rozhodnutí odkladá na neskôr. S tým súvisí aj úprava termínov splátok. Doteraz sa prvá časť sumy dane platila do 15 dní od prevzatia výmeru, druhá časť sa musela uhradiť do 30. júna. Možnosť dvoch splátok zostane, avšak nie je vylúčené, že termíny ich splatnosti budú mať od seba menší časový odstup.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on pondelok, 23 marec 2020 12:35

Najnovšie fotogalérie

Bradlo, 101. výročie smrti M. R. Štefánika

Bradlo, 101. výročie smrti M. R. Štefánika Bradlo, 101. výročie smrti M. R. Štefánika Bradlo, 101. výročie smrti M. R. Štefánika Bradlo, 101. výročie smrti M. R. Štefánika Bradlo, 101. výročie smrti M. R. Štefánika

Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020

Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020 Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020 Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020 Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020 Hraničná lávka Kopčany - Mikulčice, 15.3.2020

Hraničný priechod Vrbovce - Velká nad Veličkou, 13.3.2020

Hraničný priechod Vrbovce - Velká nad Veličkou, 13.3.2020 Hraničný priechod Vrbovce - Velká nad Veličkou, 13.3.2020 Hraničný priechod Vrbovce - Velká nad Veličkou, 13.3.2020 Hraničný priechod Vrbovce - Velká nad Veličkou, 13.3.2020 Hraničný priechod Vrbovce - Velká nad Veličkou, 13.3.2020

Prezidentka Čaputová na Búroch

Prezidentka Čaputová na Búroch Prezidentka Čaputová na Búroch Prezidentka Čaputová na Búroch Prezidentka Čaputová na Búroch Prezidentka Čaputová na Búroch

Malacky - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Malacky - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada