Hádzanári Strojár Malacky Hádzanári Strojár Malacky Vlado Miček

Hádzanári Strojár Malacky dosiahli výborný výsledok, keď v predohrávanom stretnutí 17. kola najvyššej mužskej súťaže získali v domácom stretnutí s Topoľčanmi, ktoré sú na 3. mieste bod za remízu 23:23.

TJ Strojár Malacky vs HK Agro Topoľčany 23:23 SZH

TJ Strojár Malacky - HK Agro Topoľčany 23:23 (13:13)

Malacky: Roško, Kuklovský, Krajčír, Bízek 4, Hlaváč, R. Baláž 1, Oslej, Fekete 1, Baďura 3/2, Burnazovič 7, T. Stachovič, Ichman, Valachovič 6, Prevaj 1, Grab, Dobrocký.

Najviac gólov Topoľčany: Hlinka 7, Michalka 5/2, Ivanov 3. Rozhodovali: Gabriš, Veselka, vylúčení: 7:7, 7 m hody: 4/2 - 6/3, 223 divákov.

Diváci videli od prvých minút dramatické stretnutie. Hostia si neustále udržiavali vedenie , ktoré dokonca v 18. minúte narástlo až na päť gólov 12:7. Domácich držal na dostrel predovšetkým Burzanoič, ktorý z prvých šiestich gólov Záhorákov strelil štyri. Postupne sa k nemu pridali aj ďalší spoluhráči a postupne sťahovali náskok súpera a v 28. minúte prvýkrát viedli 13:2. Do šatní sa napokon po góle Jadroňa išlo za nerozhodného stavu 1313.

Aj štart do druhej časti mali lepší Žochári, ale tentokrát nedokázali odskočiť na viac ako tri góly a domáci neustále cítili šancu na úspešný výsledok. Ten dostal reálne kontúry v závere. Najskôr v 54. minúte vyrovnal na 22:22 Burzanovič a necelé tri minúty pred koncom dostal malacky po druhýkrát do bedenia šiestym gólom v zápase Roman Valachovič. Favorizovaným hosťom sa napokon podarilo vyrovnať 37 sekúnd pred koncom zásluhou Kuchera. Domáci mali ešte v závere možnosť strhnúť vedenie na svoju stranu, ale akciu už nedotiahli do úspešného konca a posledný deväťmetrový hod Burzanoviča skončil mimo brány. Aj napriek tomu je aj konečná remíza pre Strojár výborným výsledkom. Vďaka nej sa odrazili z posledného miesta a preskočili Modru.

Ďalšie stretnutia 17. kola sú na programe v sobotu 3. februára o 18.00 h HC Sporta Hlohovec - HC Štart Nové Zámky, ŠKP Bratislava - HáO TJ Slovan Modra, MŠK Považská Bystrica - HKM Šaľa a prešovské derby uzavrie kolo v pondelok 5. 2. od 18.00 h Tatran Prešov - Tatran Prešov B.

Hlasy po zápase (zdroj SZH)

Ondrej Sakár, tréner TJ Strojár Malacky: „Remíza je po blamáži s Hlohovcom úspechom. Po tom stretnutí sme si sadli, vydiskutovali sme si veci. Škoda, že naši zahraniční hráči neboli na ten zápas. Ale videli ste, že nielen z našej strany, ale aj zo strany súpera to bol dobrý a bojovný zápas vo výbornej kulise. Musím poďakovať aj súperovi za výkon, ale hlavne našim hráčom. K víťazstvu nechýbalo veľa, ale buďme skromní, bodík je nám zatiaľ dobrý. Ešte nás čaká duel v Nových Zámkoch a súboje v boji o 7. až 10. miesto.“

Robert Baláž, kapitán TJ Strojár Malacky: „Ak by nám povedal niekto pred zápasom, že budeme mať doma s Topoľčanmi bod, tak by som tomu neuveril. Ale myslím si, že sme si to dnes za ten výkon či už v útoku alebo obrane zaslúžili. Bolo to úplne o niečom inom ako v súboji s Hlohovcom. Sme radi za ten bod.

Pavel Farář, tréner HK Agro Topoľčany: „Pred stretnutím som hovoril, že my sa tu môžeme poraziť iba sami a to sa potvrdilo. V prvom polčase sme viedli 12:8, nepremenili sme niekoľko dobrých príležitostí. Súpera sme tým nakopli. Ten hral v druhom polčase na hranici sebaobetovania sa. Aj takéto stretnutia sú a ja dúfam, že nás to vráti späť na zem. Domáci pritvrdili, niektorí naši hráči sa toho zľakli a výsledok bol na svete.“

TABUĽKA

1. Tatran Prešov              16           14           1             1             598:349                29

2. Považská Bystrica       16           12           2             2             474:398                26

3. Topoľčany                     17           11           3             3             504:420                25

4. Šaľa                                  16           11           0             5             500:423                22

5. Hlohovec                       16           7             2             7             439:445                16

6. Tatran Prešov B           16           7             2             7             432:450                16

7. ŠKP Bratislava               16           5             1             10           401:461                11

8. Nové Zámky                 16           3             2             11           410:487                8

9. Malacky                          17           2             1             14           355:531                5

10. Modra                          16           2             0             14           362:511                4