V Košariskách scénické prehliadky sprevádzané Štefánikom

V Košariskách scénické prehliadky sprevádzané Štefánikom

V Košariskách scénické prehliadky sprevádzané Štefánikom / zdroj: kosariska.sk V Košariskách scénické prehliadky sprevádzané Štefánikom / zdroj: kosariska.sk

Múzeum Milana Rastislava Štefánika v Košariskách (okres Myjava) organizuje počas leta lektorské scénické prehliadky, ktorými bude sprevádzať M.R.Štefánik.

Múzeum M. R. Štefánika patrí pod správu Slovenského národného múzea / Reportáž o múzeu na SNM TV.

 

Múzeum Milana Rastislava Štefánika

Múzeum Milana Rastislava Štefánika v Košariskách  / zdroj: NaZahori.sk

Múzeum Milana Rastislava Štefánika v Košariskách je súčasťou Slovenského národného múzea - Múzea Slovenských národných rád. Bolo otvorené v roku 1990 v rodnom dome M. R. Štefánika. Od roku 2005 je k dispozícií návštevníkom nová expozícia, ktorá má memoriálny charakter a víta návštevníka v novej podobe. V rodnom dome, evanjelickej fare v Košariskách, akoby sa prostredníctvom osobných, často mimucióznych memorabílií prenášala atmosféra veľkého sveta, v ktorom sa Štefánik celý život pohyboval a stal sa mu druhým domovom. V šiestich miestnostiach sa dokumentuje jeho životná dráha, súkromie a záľuby, no najmä jeho vojenská, diplomatická a politická činnosť. Aj prostredníctvom kolekcie vystavených predmetov a M. R. Štefánik skoro po 100 rokoch vrátil domov, do domu, kde sa narodil - pod Bradlo.

zdroj: kosariska.sk

Rate this item
(0 votes)
Last modified on piatok, 10 august 2018 15:07
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada