138. výročie narodenia Milana Rastislava Štefánika

138. výročie narodenia Milana Rastislava Štefánika

138. výročie narodenia gen. Dr. Milana Rastislava Štefánika    / foto: NaZahori.sk 138. výročie narodenia gen. Dr. Milana Rastislava Štefánika / foto: NaZahori.sk

V sobotu 21. júla 2018 sa v obci Košariská uskutoční spomienka pri príležitosti 138. výročia narodenia generála M. R. Štefánika.

http://www.nazahori.sk/index.php/myjava/item/816-spomienka-na-stefanika-v-kosariskach-a-na-bradle

Podujatie pripravuje obec Košariská v spolupráci s Ministerstvom obrany SR, Nadáciou M. R. Štefánika, SNM - Múzeom M. R. Štefánika a evanjelickým cirkevným zborom Košariská - Priepasné. Program spomienky sa začne o 13.00 h položením vencov a kvetov k Štefánikovmu rodnému domu. O 15.30 h je na programe prezentácia knihy PhDr. F. Vrábela s názvom Splnený sen - M. R. Štefánik a vznik Československa, ktorá sa bude konať v evanjelickom kostole.

http://www.nazahori.sk/index.php/myjava/item/1086-v-kosariskach-scenicke-prehliadky-sprevadzane-stefanikom

Nasledovať bude na tom istom mieste séria prednášok zameraných na sté výročie vzniku prvého spoločného štátu Čechov a Slovákov so začiatkom o 16.00 h. Súbežne s týmto programom sa budú v Múzeu M. R. Štefánika konať scénické prehliadky nazvané I. ČSR a čriepky z Košarísk. Od 17.00 do 18.00 h si budú môcť návštevníci spomienky prezrieť pred rodným domom generála Štefánika historické vozidlá a o 19.00 h sa na multifunkčnom ihrisku v Košariskách začnú koncert a tanečná zábava s prvorepublikovou tematikou nazvané Prechádzka storočím. Dobové oblečenie vítané, do tanca i na počúvanie zahrá kapela Melody Gentleman. No a posledným programovým prvkom bude diskotéka s hudbou druhej polovice 20. storočia. Všetci ste srdečne vítaní!

NaZahori.sk informoval Marián Imriška, kustód SNM-Múzeum Slovenských národných rád Myjava. 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on utorok, 07 august 2018 20:47
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada