Vo Vrbovciach bude festival "Kopanice bez hranice"

Vo Vrbovciach bude festival "Kopanice bez hranice"

Umelecké sympózium Artists' Point Vrbovce / fotky-zdroj: Kopanice bez hranice FB Umelecké sympózium Artists' Point Vrbovce / fotky-zdroj: Kopanice bez hranice FB

Umelecké sympózium Artists' Point sa koná od 6. do 18. augusta 2018 vo Vrbovciach. Záverečný festival pre verejnosť "Kopanice bez hranice" sa bude konať 18. augusta od 13:00 hodiny na futbalovom ihrisku vo Vrbovciach na Myjavských Kopaniciach. 

Kopanice bez hranice / úryvok zo skúšky hudba

Verejnosť si tu bude môcť pozrieť výsledky sympózia a vypočuť hudbu zahraničných a miestnych hudobníkov. Zahrajú aj Heligonkári z Myjavy aj Vrboviec.

Hlavnou témou multižánrového festivalu "Kopanice bez hranice", je spájanie miestneho folklóru  a súčasného umenia.  Taktiež približovanie súčasného umenia obyvateľom Myjavských kopaníc. 

Festival je záverečným podujatím umeleckého sympózia Artists' Point, na ktorom sa umelci pokúsia reflektovať miestny folklór a dedinské prostredie svojim pohľadom.

Na sympóziu a následne aj záverečnom festivale sa zúčastnia výtvarníci zo Slovenska, Česka, Španielska, Rakúska, Lotyšska a Hudobníci z USA, Anglicka a Indie. 

Na festivale budú vystavené výtvarné diela participujúcich umelcov, návštevníci sa však budú môcť podieľať aktívne na spoločnom výtvarnom diele - najdlhšom obraze na Slovensku. 

Bude to pokus za spolupráce umelcov a návštevníkov festivalu Kopanice bez hranice. Motívom pre najväčší obraz je spojenie ľudí, ktorí spoločnými silami a spoločným dobrým zámerom dokážu vytvoriť veľké dielo. 

zdroj: Kopanice bez hranice FB a TS 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on streda, 15 august 2018 09:29
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada