V publikácii Trenčianskej župy deväť folklórnych zoskupení z Myjavska

V publikácii Trenčianskej župy deväť folklórnych zoskupení z Myjavska

zdroj: TSK - TS zdroj: TSK - TS

Knižka o hudobných pokladoch Trenčianskeho kraja zmapuje takmer 150 hudobných zoskupení.

Dožinkové slávnosti v Turej Lúke 2018, Myjava

Okres Myjava

Detský folklórny súbor Iskerka
Detský folklórny súbor Kopaničiarik
Dychová hudba Myjavci
Folklórny súbor Kopaničiar
Folklórna skupina Kýčer
Folklórny seniorklub „KOPA“
Myjavské heligónky
Rómsky súbor Khamoro
Spevácka skupina Bukovčané

V prípade, že ste v zozname nenašli svojho favorita alebo viete o niekom, kto by v ňom nemal chýbať a zatiaľ podklady neposlal, môžete vo výnimočných prípadoch zaslať vyplnený formulár, ktorý bude obsahovať všetky požadované informácie spolu s piatimi fotografiami na  e-mailovú adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. . Zber všetkých podkladov župa definitívne ukončí v piatok 7. septembra 2018.

http://www.nazahori.sk/index.php/myjava/item/1288-foto-video-dozinky-v-turej-luke-v-plnom-prude

Pripravovaná publikácia Trenčianskeho samosprávneho kraja predstaví širokej verejnosti hudobné zoskupenia pôsobiace na území kraja, ich históriu i špecifiká, a to v prehľadnej forme. Viac ako päť mesiacov zbierala župa podklady a informácie do knižky, ktorá bude prezentáciou pýchy Trenčianskeho kraja a odkazom aj pre ďalšie generácie.

Ľudové remeslá, piesne, tance, kroje, zvyky i tradície. To všetko patrí k odkazu našich predkov a unikátnej ľudovej kultúre. Každý región Trenčianskeho kraja má svoje špecifiká a charakteristické črty a v každom z nich nájdeme hudobné zoskupenia, ktoré ich prostredníctvom svojej tvorby odovzdávajú z pokolenia na pokolenie. Zachovať toto bohatstvo aj pre mladšiu generáciu v unikátnej knižnej podobe sa rozhodol Trenčiansky samosprávny kraj už začiatkom roka 2018.

Od januára vyzýval verejnosť aj samotné hudobné zoskupenia na zasielanie podkladov. Do stanoveného termínu, ktorým bol 31. máj 2018, prejavilo záujem stať sa súčasťou unikátnej knižnej publikácie viac ako 120 hudobných zoskupení. Nechýbali medzi nimi folklórne súbory, detské folklórne súbory, folklórne skupiny, dychové hudby, spevácke skupiny, spevácke zbory, ľudové hudby, ľudové súbory, občianske združenia, seniorkluby a dokonca ani heligonkári, gajdoši či trombitáši.

Pre veľký záujem a snahu župy pripraviť sumár toho najkrajšieho a najoriginálnejšieho čím Trnavský kraj v tejto oblasti disponuje, bol termín zberu podkladov predĺžený do 20. júna 2018. Šancu dostať sa do knižky a odprezentovať svoju tvorbu sa rozhodli aj tí, ktorí pôvodný termín nestihli, a počet hudobných zoskupení tak narástol na takmer 150. Zber všetkých podkladov župa ukončí v piatok 7. septembra 2018.

Všetky potrebné informácie sú zverejnené na webovom sídle kraja v časti Úradná tabula/Predaj reprezentačných publikácií TSK.

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on sobota, 25 august 2018 09:06
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada