Myjava: Vianoce v divadle 2018

Myjava: Vianoce v divadle 2018

Vianoce v divadle 2017 zdroj: TVM Myjava 2017 PS Vianoce v divadle 2017 zdroj: TVM Myjava 2017 PS

Od  6. do 9. decembra 2018 sa v Myjave uskutoční 15.ročník festivalu Vianoce v divadle. Predaj vstupeniek začína od pondelka 22. októbra.

zdroj: TVM Myjava

Na myjavský sviatok divadla pricestuje celkovo osem divadiel, ktoré v hlavnej sále Kultúrneho domu Samka Dudíka - a nielen tam - odohrajú jedenásť predstavení. Atmosféru festivalu dotvoria tri koncerty a už tradičný ceremoniál Terasa slávy, v rámci ktorého si svoje pamätné tabuľky na terase kultúrneho domu osobne odhalia Božidara Turzonovová a Pavel Zedníček. Samotný festival začne vo štvrtok 6. decembra 2018 dopoludňajším predstavením bratislavského divadla GUnaGu s názvom Youtuberi. Popoludní o 15.00 h budú ľudí na Námestie M. R. Štefánika lákať na svoj koncert Vrbovskí víťazi s Braňom Jobusom a jeho prezentáciou detských kníh. No a prvý festivalový deň zavŕši o 19.00 h Divadlo Bolka Polívky s hrou DNA.

V piatok 7. decembra budú Vianoce v divadle pokračovať vystúpeniami Teátra Komika Bánov pre deti a mládež, z nich posledné sa bude konať o 14.30 h priamo na námestí. Novou a nezvyčajnou divadelnou scénou tohoročného festivalu budú priestory reštaurácie KROSS HOUSE, v ktorých sa o 17.00 h predstaví Divadlo Yarmad z Dolných Orešian s hrou Smrteľníci. Hlavným predstavením druhého dňa festivalu budú Lásky jednej plavovlásky v podaní Divadla Astorka Korzo 90 Bratislava, v ktorých sa predstaví takmer kompletná herecká zostava tohto divadla. Medzi hlavnými protagonistami nebudú chýbať napríklad Marián Labuda, Zuzana Kronerová, Zita Furková, Peter Šimun, Marta Sládečková, Ady Hajdu, Anna Šišková, Miroslav Noga, Matej Landl a ďalší. Začiatok predstavenia je naplánovaný na 19.00 h.

Víkendovú divadelnú várku začnú v sobotu 8. decembra na námestí divákom nakladať herci Záhoráckého divadla Senica predstavením Farmár Dodo Nešika. Popoludní sa o 15.30 h o pohodu v priestoroch Kultúrneho domu Samka Dudíka postará svojim koncertom kapela Funny Fellows, po ktorom sa začne spomínaný ceremoniál Terasa slávy spojený s udeľovaním ocenení osobnostiam zo SR a ČR za prínos v kultúre. O 17.00 h sa návštevníkom prihovorí prezident XV. ročníka festivalu Marián Labuda a od 19.00 h už bude hlavná sála kultúrneho stánku patriť Divadlu Kalich Praha, hercom Pavlovi Zedníčkovi, Jane Paulovej, Davidovi Suchařípovi a ďalším v hre Pro tebe cokoliv.

Štvordňovú divadelnú púť v kopaničiarskej metropole zakončí v nedeľu 9. decembra o 17.00 h Celkom malé divadlo zo Starého Tekova so svojou Manželskou poradňou a o 19.00 h. Záhorácke divadlo Senica predvedie divákom Svatojánské drímoty.

Predaj vstupeniek na jednotlivé predstavenia festivalu Vianoce v divadle začína od pondelka 22. októbra 2018 od 8.00 hod. Predpredaj bude možný iba osobne v kancelárii Kultúrneho domu Samka Dudíka na Partizánskej ulici č. 17 v Myjave, rezervácie sú možné telefonicky alebo osobne.
Viac informácií na stránke festivalu www.vianocevdivadle.sk.

zdroj: myjava.sk/ Marek Hrin a vianocevdivadle.sk

Rate this item
(0 votes)
Last modified on piatok, 19 október 2018 08:24
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada