Predvolebná debata sa moderuje a nekomentuje

Predvolebná debata sa moderuje a nekomentuje

Foto: PS video volebná diskusia 6.11.2018 Myjava Foto: PS video volebná diskusia 6.11.2018 Myjava

Úlohou moderátora v predvolebných diskusiách je MODEROVAŤ diskusiu, aby bola vyvážená a objektívna a nie ju zo svojho pohľadu KOMENTOVAŤ.

Kultúrny dom Samka Dudíka utorok 6.11.2018 o 17.00 1. časť / MYJAVA.SK Streamované naživo

Zúčastnila som sa predvolebnej debaty dvoch kandidátov na post primátora Myjavy Pavla Halabrína a Jaroslava Foltína v Kultúrnom dome Samka Dudíka, ktorá bola s účasťou publika.

Celkom ma zaujala informácia, že sa kvôli moderátorke presúva termín diskusie, čo nie je bežné. Moja zvedavosť ešte vzrástla, keď som sa dozvedela, že diskusiu kandidátov povedie Bibiana Ondrejková, keďže známa herečka k politike oficiálne neinklinovala.

Pochopila som to až počas samotnej diskusie, keď moderátorka zjavne nemala rovnaký meter na oboch kandidátov. Už čo to naznačilo, že so súčasným primátorom si tyká. Preto si pred začiatkom diskusie potykala aj s protikandidátom, aby to podľa jej slov bolo objektívne. 

Keď začali diváci z publika vykrikovať, na pripomienky voči protikandidátovi Foltínovi moderátorka nereagovala, naopak na pokrik z hľadiska proti primátorovi nastala z jej strany okamžitá reakcia.

Najväčším problémom však bolo, akým spôsobom viedla priebeh diskusie. V podstate položila počas nej dve otázky. Na protikandidáta reagovala otázkou, v ktorej podsúvala informáciu, že problémy Myjavy nie sú len v Myjave, ale aj inde a bagatelizovala ich.

Naopak súčasnému primátorovi položila „neškodnú“ otázku, aké má vízie do budúcna. Čerešničkou na torte bolo glorifikovanie Kultúrneho domu v Myjave, ktorého stavbou sa chvíľu predtým chválil súčasný primátor.

Nechcem inak sympatickej herečke vstupovať do svedomia, ani nepodsúvam, že bola z niektorej strany motivovaná. Skôr si myslím, že sa pustila na niečo, čo nie je jej parketa, a do budúcna by vážne mala zvážiť moderovanie politických debát...

Rozhodla som sa napísať tieto vety aj z hľadiska toho, že som sledovala priamo debatu kandidátov na post primátora s občanmi v Skalici, a zo záznamu v Senici. Moderátori TV Skalica  a TV Sen odviedli napriek náročnej situácii s 8 kandidátmi v oboch mestách vysoko profesionálnu prácu.

Hodnotenie a porovnanie úrovne - profesionality a (ne)objektívnosti priebehu debát kandidátov na post primátora v Skalici, Senici a napokon v Myjave, si môžete utvoriť sami.  

Odkazy na volebné diskusie

 

Skalica vysielané naživo: 4.11.2018

http://www.tvsen.sk/prispevok/default/id/9965/

Foto: PS video volebná diskusia 

 

Senica vysielané naživo: 5.11. 2018

http://www.tvsen.sk/prispevok/default/id/9973/

Foto: PS video volebná diskusia

 

Myjava vysielané naživo: 6.11. 2018

Foto: PS video volebná diskusia

1. časť

https://www.youtube.com/watch?v=F4My5JpPw1Y&feature=share&fbclid=IwAR0QHlgNyitfhe6xC11yLuJcfjtj2BrCn-sbJXGlOsIQiZZp59wEq5BZWAA

2. časť

https://www.youtube.com/watch?v=0rIhZ_ZSnYQ&fbclid=IwAR1HtxVqD4s-Mkx2DpVvTI2BB0RXbriP51e71kROQiKfUH0qMGAhMCRFbQc

Rate this item
(0 votes)
Last modified on streda, 07 november 2018 10:50
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada