FOTO: Myjavské deti hostili svojich srbských kamarátov

FOTO: Myjavské deti hostili svojich srbských kamarátov

FOTO: Myjavské deti hostili svojich srbských kamarátov fotogaléria NaZahori.sk

V Myjave na výmennom pobyte boli od 12.2. do 16.2.2019 deti a zamestnanci Základnej školy z družobného Jánošíka zo Srbska. Hostiteľom bola Základná škola na Štúrovej ulici v Myjave.

Tento rok v rámci piatich dní na návšteve Základnej  školy Štúrova a mesta Myjava bolo 20 detí a 7 zamestnancov ZŠ T. G. Masaryka zo srbskej dediny Jánošík, ktorí boli ubytovaní v rodinách. Mali celodenný program zameraný na rôzne aktivity. Medzi inými spoznávanie tradícií kopaničiarskeho regiónu, ale mali  aj športové aktivity a taktiež spoločné varenie, kde Srbi zhotovili srbské jedlá a Slováci slovenské.

Jaroslav Foltín riaditeľ ZŠ na Štúrovej ulici v Myjave: "ZŠ na Štúrovej ulici dlhodobo spolupracuje s partnerskými školami v zahraničí. Jednou z nich je aj slovenská  ZŠ v srbskom meste Jánošík. Zároveň toto mesto je aj družobným mestom Myjavy. Naše deti a učitelia chodia do Srbska, kde sú ubytované v rodinách a samozrejme oni recipročne chodia k nám."

"Najviac sa deti z Jánošíkova tešili lyžovačke na Starej Myjave, nakoľko v Srbsku je rovina a tu si užili kopce a mohli sa naučiť lyžovať," doplnil Foltín.

Priateľstvá detí ale aj dospelých kde nie je jazyková bariéra, pretrvávajú z týchto družobných pobytov aj naďalej a to cez internet a sociálne siete.

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on nedeľa, 17 február 2019 13:28
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada