Trenčianska župa zmodernizuje odborné dielne SPŠ v Myjave za 880 tisíc eur

Trenčianska župa zmodernizuje odborné dielne SPŠ v Myjave za 880 tisíc eur

Trenčianska župa zmodernizuje odborné dielne SPŠ v Myjave za 880 tisíc eur SPŠ Myjava logo

Trenčianska župa zmodernizuje odborné dielne na 11 stredných školách za takmer 9,4 mil. eur.

Veľký dopyt zamestnávateľov po absolventoch z odborov strojárstva a elektrotechniky v okrese Myjava podnietil Trenčiansku župu zmodernizovať priestory a vybavenie výcvikových dielní na Strednej priemyselnej škole (SPŠ) Myjava.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky župe v priebehu roka 2018 schválilo financie v rámci výzvy Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP), ktorej cieľom je zvýšiť záujem žiakov o štúdium na stredných odborných školách s dôrazom na praktické vyučovanie.

Trenčiansky samosprávny kraj je už štvrtým rokom lídrom v systéme duálneho vzdelávania (SDV) spomedzi samosprávnych krajov na Slovenku. V aktuálnom školskom roku je v SDV zapojených takmer 900 žiakov, 22 stredných škôl a 91 firiem.

V nastavenom trende plánuje Trenčianska župa pokračovať aj naďalej. Pomôcť kraju udržať si vedúce postavenie v SDV by mali aj nemalé investície do modernizácie priestorov a vybavenia praktického vyučovania na 11 stredných školách v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK.

V siedmich okresoch Trenčianskeho kraja vzniknú nové moderné dielne so špičkovým vybavením.

TSK zmodernizuje odborné dielne SPŠ v Myjave

Veľký dopyt zamestnávateľov po absolventoch z odborov strojárstva a elektrotechniky v okrese Myjava podnietil Trenčiansku župu zmodernizovať priestory a vybavenie výcvikových dielní na SPŠ Myjava.

Za približne 880 tisíc eur kraj vymení vchodové dvere a brány v dielenskej časti, zakúpi schodolez či nové moderné prístroje. Prístup do dielní bude po novom bezpečnejší, estetickejší a zároveň bezbariérový.

Do 8 odborných učební zameraných najmä na strojárske odbory v rámci materiálno-technického vybavenia pribudne niekoľko sústruhov, fréz, vstrekovací lis či iné nevyhnutné technologické zariadenia.

Aktuálne na SPŠ Myjava prebieha prestavba odborných dielní.

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on streda, 13 marec 2019 11:22
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada