Myjava: Do konca marca môžete byť jedným z tých, ktorých návrh bude financovaný z rozpočtu TSK

Myjava: Do konca marca môžete byť jedným z tých, ktorých návrh bude financovaný z rozpočtu TSK

 Posledné dva marcové týždne ešte stále ponúkajú možnosť zapojiť sa do tretieho ročníka Participatívno - komunitného rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja (PaKRTSK).

Šancu premeniť svoj originálny nápad na skutočnosť využili zatiaľ len žiadatelia z troch okresov Trenčianskeho kraja - Trenčín, Ilava a Myjava.

Príležitosť byť jedným z tých, ktorých originálny návrh bude financovaný z rozpočtu TSK, je tak stále veľká. Čas zostáva do konca mesiaca a tento rok dostane verejnosť možnosť rozhodnúť o tom, ako bude využitých až 200 tisíc eur.

Projekty pritom nemusia byť iba z kultúrnej či športovej oblasti. Župa ponúka šancu predložiť nápady z oblasti životného prostredia, dopravy, sociálnej pomoci či novinky v podobe zdravotníctva.

Ich jedinou podmienkou je, aby išlo o návrhy zamerané na rozvoj kraja či komunitného života, ktoré kraj vie podporiť sumou najviac 2 200 eur. Spolu so žiadosťou stačí predložiť 15 podpisov od ľudí, ktorým projekt zlepší či uľahčí život. O úspešných projektoch rozhodne verejnosť formou hlasovania.

Viacerí žiadatelia z predchádzajúcich ročníkov hodnotiaPaKR TSK ako vítanú pomoc.

Spolu počas dvoch ročníkov Trenčianska župa na základe hlasovania verejnosti podporila 85 komunitných projektov. Vďaka nim sa obyvatelia kraja mohli kultúrne či športovo vyžiť, nakúpilo sa nielen športové vybavenie do škôl a školských areálov, uchovali sa tradície prostredníctvom ušitia krojov a krojových súčastí či prehĺbili sa vedomosti detí i dospelých z oblasti ochrany životného prostredia. Inšpirovať sa jedinečnými nápadmi, ktoré sa zrealizovali, môže verejnosť v sekcii Financie, Participatívny-komunitný rozpočet, v ktorej sa nachádzajú vyhodnotenia uskutočnených projektov.

Čas na vyplnenie žiadosti k projektu prospešnému pre obyvateľov kraja sa pomaly kráti, PaKR sa definitívne uzavrie 31. marca 2019. S jej správnym vypĺňaním pomôže prehľadný manuál, ktorý sa nachádza na tejto adrese.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on piatok, 22 marec 2019 11:03
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada