Vrbovce: Policajti z Myjavy zachránili pri požiari rodinného domu ženu a štyri detí

Vrbovce: Policajti z Myjavy zachránili pri požiari rodinného domu ženu a štyri detí

Policajná hliadka Obvodného oddelenia z Myjavy bola v skorých ranných hodinách vyslaná na preverenie požiaru rodinného domu v obci Vrbovce v okrese Myjava. NaZahori.sk informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Trenčíne Pavol Kudlička.

Po príchode na miesto bolo zistené, že horí rodinný dom v pivničných priestoroch a v dome sa nachádza spiaca žena a štyri deti. 

Nakoľko sa zadymenie rozšírilo do prízemnej časti domu a hrozilo udusenie osôb, nppráp. Ľubomír Kováč a stržm. Roman Masár s nasadením vlastného života okamžite  vybehli na prvé poschodie rodinného domu do spálne, kde zobudili ženu a jej vnúčatá.  

"Následne ich previedli cez zadymené priestory von z rodinného domu do služobného auta. Najmladšie dieťa (6) niesli cez zadymené priestory v náručí. Prenosným hasiacim prístrojom, ktorý mali v aute sa pokúsili uhasiť požiar," uviedol Kudlička.

 Vďaka včasnému zásahu  policajnej hliadky z Myjavy 64-ročná žena a jej štyri vnúčatá vo veku 12,9,9 a 6 rokov neutrpeli počas požiaru rodinného domu žiadne zranenia.  

 

Rate this item
(3 votes)
Last modified on štvrtok, 18 apríl 2019 14:42
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada