FOTO: V rodnej obci Štefánika v Košariskách slávnostne odhalili maketu mohyly

FOTO: V rodnej obci Štefánika v Košariskách slávnostne odhalili maketu mohyly

FOTO: V rodnej obci Štefánika v Košariskách slávnostne odhalili maketu mohyly fotky: NaZahori.sk

V deň celoslovenských slávností 100. výročia tragickej smrti generála Štefánika 4.5.2019 bola v jeho rodisku slávnostne odhalená maketa Mohyly Milana Rastislava Štefánika županom Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslavom Baškom a starostom Košarísk Štefanom Antolom.

Štefánikovo rodisko realizovalo maketu v rámci participatívneho komunitného rozpočtu TSK, keď uspelo zo 41 podaných projektov.

„O projekte nerozhoduje ani kraj ani ja ako župan, ale rozhodli o ňom samotní občania. Veľmi dôležitým faktom je aj to, že sme mohylu priblížili ľuďom so zdravotným postihnutím, pre ktorých je samotná návšteva mohyly takmer nemožná. Ide hlavne o zrakovo a telesne postihnutých občanov,“ uviedol predseda TSK Jaroslav Baška.

Svojou polohou plní aj funkciu pútača nielen k samotnému Bradlu, ale aj k iným dôležitým turistickým cieľom kopaničiarskeho regiónu. Okrem makety sa vyrobili a osadili dva drevené stojany s mapami a legendou.

Nezastupiteľnú úlohu pri realizácii projektu zohrala spolupráca so Strednou odbornou školou pre nevidiacich v Levoči, vďaka ktorej sú súčasťou makety i informačné texty v Braillovom písme.

 Maketa Mohyly Štefánika v Košariskách

Viac tu: http://www.nazahori.sk/index.php/myjava/item/1754-maketa-mohyly-stefanika-sa-stala-realitou-v-kosariskach

Rate this item
(0 votes)
Last modified on nedeľa, 05 máj 2019 08:16
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada