Myjavskí novorodenci sú chránení monitormi dychu

Myjavskí novorodenci sú chránení monitormi dychu

Monitori dychu od Nadácie Križovatka Monitori dychu od Nadácie Križovatka

Nadácia Križovatka vybavila novorodenecké oddelenie Nemocnice s poliklinikou Myjava desiatimi monitormi dychu Babysense.

VIDEO GraviFit : Monitor dychu je prístroj, ktorý sa ako podložka vkladá do postieľky pod matrac bábätka a monitoruje jeho dych počas spánku. Bežne sa používa v nemocniciach, ale rodičia majú možnosť si ho zakúpiť alebo zapožičať aj na domov.

Tieto prístroje disponujú možnosťou eliminovať ohrozenie novorodencov na minimum, nakoľko spoľahlivo kontrolujú ich dýchanie.

"Monitormi dychu, ktorými sa zintenzívni starostlivosť o všetky naše bábätká, je teraz zabezpečená každá postieľka novorodenca v myjavskej nemocnici. Za bábätká aj personál srdečne ďakujeme Nadácii Križovatka,"
povedal k daru primár detského oddelenia MUDr. Vladimír Nosko.

Monitory dychu aj v roku 2018

zdroj foto: Nadácia Križovatka FB

Detsko – dojčenecké oddelenie a novorodenecké oddelenie Nemocnice s poliklinikou v Myjave pod vedením primára MUDr. Vladimíra Noska dostalo sedem monitorov dychu Babysense už aj v roku 2018, ktoré boli zakúpené z daru spoločnosti SAMIK, občianske združenie.

VIAC TU: http://www.nazahori.sk/index.php/myjava/item/1504-babaetka-v-myjavskej-nemocnici-chrania-monitory-dychu-od-nadacie-krizovatka

Rate this item
(0 votes)
Last modified on pondelok, 06 máj 2019 18:27
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada