Print this page

VIDEO+FOTO 2018: Štvorylkou ožije myjavské námestie v podaní viac ako 750 tanečníkov

 V Myjave 2018 tancovali štvorylku aj gymnazisti V Myjave 2018 tancovali štvorylku aj gymnazisti fotky: NaZahori.sk

V piatok 17. mája 2019 sa stane Myjava opäť jedným z dejísk podujatia Quadrille - European Dance Festival.  Informovalo Mesto Myjava na svojej web stránke www.myjava.sk.

Myjava sa už po piaty raz stala jedným z miest, kde sa v rámci Quadrille - European Dance Festival hromadne tancovala štvorylka. NaZahori.sk / rok 2018

Ide o celoeurópsky projekt hromadného tancovania štvorylky, v ktorom znova pôjde o pokus o prekonanie Guinnessovho rekordu v synchronizovanom tanci.

V piatok dopoludnia tanečníci, ktorých počet by mal byť opäť o čosi vyšší, zaplnia hlavné námestie, a o 12.00 hodine po signále zo Slovinska a spustení oficiálneho hudobného sprievodu, roztancujú Myjavu.

Tanečníci budú zo ZŠ na Štúrovej ulici, ktorá zatiaľ nevynechala ani jeden ročník akcie, ZŠ na Viestovej ulici, Gymnázium Myjava a  ďalší záujemcovia. V centre mesta by tak malo tancovať viac ako 750 ľudí.

Tanečné podujatie organizuje s podporou mesta Myjava tanečná škola Bibs.

 

Dopravné obmedzenie v Myjave

Vodičov a majiteľov motorových vozidiel zároveň mesto Myjava upozorňuje, že v piatok dopoludnia bude centrum od kruhového objazdu pri mestskom úrade po križovatku Nám. M. R. Štefánika - Moravská ul. pre dopravu uzavreté.

Obchádzka bude možná cez Partizánsku a Hurbanovu ulicu. Dopravné obmedzenia budú platiť v čase od 9.00 do 13.00 h.

V Myjave sa opäť tancovala štvorylka aj s účasťou gymnazistov

18. mája 2018 sa konal jubilejný 5. ročník  Quadrille - European dance festival v Myjave.

VIAC TU:http://www.nazahori.sk/index.php/myjava/item/894-v-myjave-sa-opaet-tancovala-stvorylka-zapojili-sa-aj-gymnazisti

Rate this item
(0 votes)
Last modified on utorok, 14 máj 2019 08:30
Redakcia

Related items