V Brezovej pod Bradlom obnovili čerešňovú alej

V Brezovej pod Bradlom obnovili čerešňovú alej

V Brezovej pod Bradlom obnovili čerešňovú alej Zdroj fotiek -Mesto Brezová pod Bradlom

Čerešne na Bradle majú svojich symbolických vlastníkov. Dokopy sa predalo 67 stromov.

Mesto Brezová pod Bradlom v rámci 100. výročia úmrtia gen. M. R. Štefánika vysadilo čerešňovú alej popri ceste, ktorá vedie k mohyle na Bradle. Ako poďakovanie ľuďom, ktorí podporili výsadbu stromov, odovzdal v stredu 19. 6. 2019 primátor mesta Jaroslav Ciran certifikát symbolického vlastníka čerešne.

„Sme veľmi radi, že sa nám v rámci projektu virtuálneho predaja podarilo nájsť vlastníkov 67 čerešniam. Túto skvelú myšlienku podporili nielen občania mesta či okolitých obcí, ale aj ľudia z rôznych kútov Slovenska. Napríklad z Trnavy, Bratislavy, Senca, Zvolena, Spišskej Novej Vsi, Michaloviec a ďalších. Patrí im obrovská vďaka, pretože pomohli obnoviť alej a zároveň sa pričinili o zachovanie myšlienky, s ktorou boli pôvodne vysadené,“ uviedol Jaroslav Ciran, primátor Brezovej pod Bradlom.

Slávnostné odovzdávanie prebehlo v Mestskom úrade v Brezovej pod Bradlom a zúčastnilo sa ho približne 30 ľudí. Zvyšným vlastníkom bude mesto zasielať certifikát poštou.

Nové čerešne mesto vysadilo v dvoch etapách na Bradlianskej ulici. Nahradili tak starú čerešňovú alej, ktorá bola v zlom zdravotnom stave.

„Počet čerešní nie je náhodný. Minulý rok pribudlo 60 nových stromov, v tomto roku 40. Dokopy ich je sto, čo symbolizuje 100. výročie úmrtia gen. M. R. Štefánika,“ dodal primátor Ciran.

Čerešňu za 60 eur si mohol zakúpiť ktokoľvek počas mesiacov apríl a máj. Jej symbolický vlastník nebude mať so stromom žiadne starosti. Zároveň však musí rátať s tým, že mu nebude patriť.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on štvrtok, 20 jún 2019 13:08
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada