FOTO: Kopanice v kroji z okolia Myjavy a Brezovej na Košariskách

FOTO: Kopanice v kroji z okolia Myjavy a Brezovej na Košariskách

By Kristína Talábová / TS júl 10, 2019 1043 0
FOTO: Kopanice v kroji z okolia Myjavy a Brezovej na Košariskách Fotografie zdroj: Kristína Talábová

V 1. ročníku podujatia Kopanice v kroji v rodisku Milana Rastislava Štefánika na Košariskách 13. júla 2019 budú predstavené kroje z okolia Myjavy a kroje z okolia Brezovej pod Bradlom.


V programe čakajú návštevníkov pútavé praktické prednášky o rozdieloch medzi krojmi zo spomínaných dvoch častí Kopaníc, o správnom ustrojení sa a o starostlivosti o kroj.

V sále obecného úradu nájdu aj výstavu mnohých raritných krojových súčastí a špeciálnym bodom programu bude odhalenie repliky vyšívanej košele M. R. Štefánika.

V areáli ihriska budú pre malých aj veľkých pripravené stanovištia so zábavno-náučnými aktivitami o folklóre i dejinách nielen z Kopaníc, tvorivé dielne, vedomostný kvíz, či pohybové aktivity pre neposedných.

Tiež tu bude prebiehať škola a ukážka viazania ručníkov a čepcov.


Špeciálnou sekciou bude fotokútik s malou požičovňou kompletných krojov.

Do tretice budú na ďalšom mieste, v múzeu M. R. Štefánika, prebiehať scénické prehliadky s postavami zo života tohto velikána.

Pre návštevníkov bude pripravené aj občerstvenie s poctivými domácimi koláčmi, gulášom a inými dobrotami. Večer na oficiálny program voľne nadviaže posedenie pri živej hudbe.

Rate this item
(1 Vote)
Last modified on streda, 10 júl 2019 07:56
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada