V Košariskách sa spomína na výročie narodenia Štefánika aj výstavou

V Košariskách sa spomína na výročie narodenia Štefánika aj výstavou

V Košariskách sa spomína na výročie narodenia Štefánika aj výstavou fotky: NaZahori.sk a plagát podujatia v Košariskách

V nedeľu 21.7.2019 si pripomíname 139. výročie narodenia M.R. Štefánika. V tento deň je v jeho rodnej kopaničiarskej obci Košariská spomienkové podujatie a zahájenie výstavy o generálovi.

Netradičná výstava o M. R. Štefánikovi, sa presúva z Múzea Slovenských národných rád v Myjave do Múzea M. R. Štefánika v Košariskách.  Podujatie je súčasťou Roku Milana Rastislava Štefánika.

 

 

FOTO: Netradičná výstava o M. R. Štefánikovi v Múzeu Slovenských národných rád v Myjave

 Viac TU: http://www.nazahori.sk/index.php/myjava/item/2460-foto-myjava-netradicna-vystava-o-m-r-stefanikovi-v-muzeu-slovenskych-narodnych-rad

Milan Rastislav Štefánik

(* 21. júl 1880, Košariská – † 4. máj 1919, Ivanka pri Dunaji) bol slovenský astronóm, fotograf, vojenský letec, brigádny generál ozbrojených síl Francúzska, diplomat a politik.

Mal najväčšiu zásluhu na formovaní česko-slovenského zahraničného odboja počas prvej svetovej vojny. Zohral dôležitú úlohu pri organizovaní česko-slovenských légií a sprostredkovaní kontaktov na francúzskych štátnych funkcionárov.

Spolu s Tomášom Garriguom Masarykom a Edvardom Benešom bol kľúčovou osobou pri založení ČSR. Štefánik bol podpredsedom Československej národnej rady, ministrom vojny v Dočasnej vláde československej a následne aj v novovzniknutej ČSR.

zdroj: wikipedia.org

Rate this item
(0 votes)
Last modified on nedeľa, 21 júl 2019 09:20
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada