TSK: Plne platiaci cestujúci cestujú za zľavnené cestovné aj na Myjavsku

TSK: Plne platiaci cestujúci cestujú za zľavnené cestovné aj na Myjavsku

By redakcia / TSK september 16, 2019 638 0
TSK: Plne platiaci cestujúci cestujú za zľavnené cestovné aj na Myjavsku foto zdroj: tsk.sk

Verejnosť cestujúca prímestskou autobusovou dopravou v rámci Trenčianskeho kraja v týždni od pondelka 16. septembra do nedele 22. septembra 2019 cestuje za lacnejšie cestovné. Informuje o tom Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) na www.tsk.sk.

„Osoby, ktoré si zakúpia obyčajný jednosmerný cestovný lístok zaplatia za zľavnený jednosmerný lístok podľa príslušného tarifného pásma platného cenníka prímestskej autobusovej dopravy,“ vysvetlil Radovan Hladký, poverený riadením Odboru dopravy Úradu Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Zľavnené cestovné tak zaplatia tí, ktorí bežne cestujú v autobusoch prímestskej dopravy bez nároku na zľavu. Cena lístka pre ostatné kategórie cestujúcich zostane nezmenená. Trenčianska župa sa do kampane nezapojí jediná, lacnejšie cestovné ponúknu verejnosti aj ďalšie samosprávne kraje.

Európsky týždeň mobility

Európsky týždeň mobility sa každoročne koná od 16. do 22. septembra, pričom ponúka mestám i obciam možnosť vyskúšať si alternatívy trvalo udržateľnej dopravy. Vyzýva tiež, aby verejnosť nechala svoje osobné auto doma a do práce, za štúdiom, za rodinou či výletom využila k preprave verejnú hromadnú dopravu, bicykel alebo pešiu chôdzu. Spoločným záujmom všetkých zapojených krajín, miest a obcí je pritom znížiť emisie uhlíka, zlepšiť kvalitu ovzdušia a urobiť z mestských častí príjemnejšie miesta pre život.

Témou aktuálneho ročníka kampane, ktorá kladie dôraz na najzraniteľnejších účastníkov cestnej premávky, je Bezpečná chôdza a cyklistika so sloganom PREJDIME SA SPOLU!

V minulom roku sa do kampane zapojilo celkom 54 krajín s počtom 2792 zaregistrovaných samospráv. Z celkového počtu bolo 54 slovenských miest a obcí, pričom účastníkov kampane každým rokom pribúda.

Arriva: Plne platiaci cestujúci cestujú za zľavnené cestovné aj na Záhorí

Od 16. do 22. septembra 2019 budú plne platiaci cestujúci cestovať za zľavnené cestovné na všetkých prímestských autobusových linkách spoločnosti Arriva v rámci Európskeho týždňa mobiliy.
Vo štvrtok 19.9.2019 bude senická MHD premávať zdarma.

VIAC TU: http://www.nazahori.sk/index.php/senica/item/2682-arriva-plne-platiaci-cestujuci-cestuju-za-zlavnene-cestovne-aj-na-zahori

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on pondelok, 16 september 2019 09:27
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada