Myjava: Sobota bude patriť Michalskému jarmoku

Myjava: Sobota bude patriť Michalskému jarmoku

By redakcia / Mesto Myjava september 27, 2019 458 0
Myjava: Sobota bude patriť Michalskému jarmoku zdroj foto: myjava.sk

V poslednú septembrovú sobotu 28.9. bude už 15.ročník tradičného Michalského jarmoku v Myjave.

Námestie M. R. Štefánika sa zaplní množstvom predajných stánkov z rôznym sortimentom, nebudú chýbať jarmočné atrakcie, kolotoče, pestrá ponuka občerstvenia, ľudové remeslá... Informuje o tom mesto Myjava na svojej oficiálnej web stránke www.myjava.sk.

Pripravené bude znova aj žrebovateľné jarmočné mýto. Súčasťou jarmoku budú aj v roku 2019 Kopaničiarska oblastná výstava zvierat, ktorú nájdeme na ploche za evanjelickým kostolom a fotografická výstava Foto Fest Myjava 2019, tá bude situovaná pri Kultúrnom dome Samka Dudíka na Partizánskej ulici.

Sprievodný kultúrny program sa začne o 9.30 h oficiálnym otvorením jarmoku a vystúpením Detského folklórneho súboru Kopaničiarik. Po ňom bude pódium patriť žiakom Základnej umeleckej školy v Myjave a o 11.00 h vystúpi na jarmoku Dychová hudba Myjavci.

O hodinu neskôr sa odprezentuje rómsky súbor Khamoro a o 12.30 potešia návštevníkov Myjavské heligónky. Popoludnie bude patriť country skupine Gebula a od 14.30 h premiérovo spestrí jarmočnú atmosféru svojim koncertom Peter Kučera so skupinou ASAP.

Po ňom zaznejú na námestí rezké tóny myjavských ľudových piesní a výskot tanečníkov Folklórneho súboru Kopaničiar. Ten začne svoje vystúpenie o 15.30 h. O hodinu na to budeme svedkami ďalšieho súperenia jedákov v rámci Kopaničiarskych majstrovstiev v jedení slivkových gulí, vyžrebujeme jarmočné mýto a vyhodnotíme Foto Fest Myjava.

Od 18.30 je na programe jarmočná zábava so skupinou Music Band FOUR. To však nie je všetko, čo na Michalskom jarmoku uvidíte a zažijete. V centre Myjavy bude pripravená aj výstava Veterán klubu Myjava.

Pokračovať bude aj verejná zbierka na historickú hasičskú Tatru 2630, ktorú si tu budete môcť prezrieť, malí hasiči nám predvedú požiarny útok a ak si budete chcieť udržať nadhľad, môžete sa na jarmok pozrieť z Myjavskej veže, teda veže evanjelického chrámu Božieho.

Kopaničiarska oblastná výstava zvierat bude verejnosti počas jarmoku prístupná od 8.00 do 15.30 h a Foto Fest Myjava 2019 sprístupní vystavované zábery od 10.00 h.

zdroj: myjava.sk

Rate this item
(0 votes)
Last modified on piatok, 27 september 2019 11:47
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada