Novostavba bytových domov MYJAVA-VŔŠOK za necelých 6,5 mil. eur

Novostavba bytových domov MYJAVA-VŔŠOK za necelých 6,5 mil. eur

Novostavba bytových domov MYJAVA-VŔŠOK za necelých 6,5 mil. eur zdroj: enviroportal.sk

Spoločnosť All Inclusive Myjava plánuje do konca roku 2022 dokončiť štyri bytové domy v meste Myjava v lokalite na Vŕšku za viac ako 6,4 milióna eur.

Informačný portál Ministerstva životného prostredia SR www.enviroportal.sk vydal 1.10.2019 informáciu o zámere Novostavby bytových domov MYJAVA-VŔŠOK. Navrhovateľom zámeru (obstarávateľ) je firma All Inclusive Myjava s.r.o.

Na  enviroportal.sk je uvedená suma celkových nákladov 165 mil. eur, čo však nezodpovedá sume po kalkulácii na zámer výstavby počtu bytových domov / bytov.

Vyjadrenie k sume predpokladaných nákladov nám poskytol Ivor Ševčík zástupca obstarávateľa All Inclusive Myjava s.r.o. "Suma 165 miliónov je uvedená nesprávne v eurách a správne je 165 miliónov ČK- v prepočte viac ako 6 400 000 eur."

Poslanci MsZ v Myjave začiatkom roka 2018 schválili odpredaj pozemku na sídlisku Vŕšok s rozlohou viac ako 4800 metrov štvorcových, s plánom výstavby nových bytových domov. Na sídlisku by mali pribudnúť štyri bytové domy, v každom z nich má byť 24 bytových jednotiek. Spolu má ísť o 96 jedno- a dvojizbových bytov.

Výmery by mali spĺňať náležitosti prefinancovania zo Štátneho fondu rozvoja bývania. Počíta sa s tým, že po skončení výstavby sa majiteľom domov stane mesto Myjava a pôjde o nájomné byty. Týmto by sa čiastočne riešil nedostatok bytov, ktorý v meste Myjava je.

NaZahori.sk o tom informoval v marci 2018 Marek Hrin, hovorca mesta Myjava. Viac TU: http://www.nazahori.sk/index.php/myjava/item/645-myjava-planuje-vystavbu-najomnych-bytov

 

zdroj: enviroportal.sk

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on piatok, 04 október 2019 08:41
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada