Polianka: K zraneniu dôchodkyne baranom sa vyjadril starosta obce Kňazský

Polianka: K zraneniu dôchodkyne baranom sa vyjadril starosta obce Kňazský

Polianka: K zraneniu dôchodkyne baranom sa vyjadril starosta obce Kňazský zdroj fotiek: tvnoviny.sk

Vo svojom vlastnom dome napadol 2.októbra 2019 susedov baran 82- ročnú ženu z obce Polianka v okrese Myjava. K zraneniu dôchodkyne sa pre NaZahori.sk vyjadril starosta obce Pavol Kňazský.

Žena bola po incidente prevezená do NsP v Myjave, kde zostala hospitalizovaná podľa prvotných informácií  www.tvnoviny.sk má zlomenú hornú časť stehennej kosti.

Zo zdroja televízie Markíza majiteľom oviec je evanjelický farár Samuel M. z Myjavy. Vlastní usadlosť hneď vedľa napadnutej ženy. Podľa syna napadnutej ženy Michala Boháča nejde o jediný incident. V minulosti mali jeho zvieratá opakovane napádať ľudí či iné zvieratá.

"Vec bola opakovane prednesená aj na Obecnom úrade Polianka. V júni tohto roku som podal písomný podnet na obecný úrad Polianka, ale želaná náprava zo strany majiteľa nenastala. Dokonca deň pred napadnutím dňa 1.10.2019 som bol za starostom obce Polianka, ale on mi odporučil vec riešiť trestným oznámením alebo súdnou cestou," povedal pre TV Markíza syn napadnutej.

"Obec Polianka veľmi mrzí incident, pri ktorom došlo k zraneniu našej občianky. Obec problém s hospodárskymi zvieratami riešila. Na jediné písomne oznámenie, ktoré bolo doručené obci v júni tohto roku, obec reagovala písomnou výzvou chovateľovi hospodárskych zvierat. Chovateľ bol vyzvaný na odstránenie nedostatkov pri chovaní hospodárskych zvierat. Obec Polianka považovala toto konanie za hrubé porušenie  § 127 ods. 1 Občianskeho zákonníka. Taktiež mu bolo oznámené, že v prípade nekonania, má sused právo obrátiť sa na súd. Chovateľ obci Polianka oznámil zjednanie nápravy," vyjadril sa k riešeniu problému z hľadiska obce Polianka jeho starosta Pavol Kňazský.

"Prajeme našej občianke skoré uzdravenie a veríme, že bude čoskoro v poriadku, " doplnil Kňazský.

Baran ťažko zranil dôchodkyňu v Polianke, utekali pred ním aj policajti a záchranári

Vo svojom vlastnom dome napadol 2.októbra 82- ročnú ženu z obce Polianka v okrese Myjava susedov baran. Podľa TV Markíza napadnutá pani sa nemohla hýbať a tak syn zavolal záchranárov ale aj políciu. Tí však museli tiež čeliť rozzúrenému baranovi a utekať pred ním.

Viac TU: http://www.nazahori.sk/index.php/myjava/item/2743-myjava-baran-tazko-zranil-dochodkynu-v-polianke-utekali-pred-nim-aj-policajti-a-zachranari

Rate this item
(0 votes)
Last modified on sobota, 05 október 2019 10:40
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada