Krajné: Požiar zachvátil prístavbu rodinného domu v časti Matejovec

Krajné: Požiar zachvátil prístavbu rodinného domu v časti Matejovec

ilustračné foto ilustračné foto Fotka zdroj: MINV

7. októbra 2019 po 22:30 hodine bol ohlásený požiar prístavby rodinného domu v katastri obce Krajné, časť Matejovec, v okrese Myjava. NaZahori.sk o tom informoval Marián Petrík z KR HaZZ v Trenčíne.

Na zásah boli postupne vyslaní traja príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Myjavy s dvomi zásahovými vozidlami a dvaja hasiči z Nového Mesta nad Váhom s jedným cisternovým vozidlom.

Cestu na miesto udalosti komplikovala ťažšie prejazdná prístupová komunikácia k osade. Po príchode hasičov na ohlásené miesto bolo zistené, že požiarom je zasiahnutá strecha prístavby rodinného domu, pričom všetci deviati obyvatelia (z toho štyri deti) sa nachádzali mimo postihnutého objektu. Súčasne s hasičmi sa na miesto udalosti dostavili aj zdravotníci ZZS, príslušníci polície a členovia DHZ z obce Krajné.

Hasiči v súčinnosti so zdravotníkmi ZZS preverili zdravotný stav všetkých osôb, pričom päť z nich bolo prevezených na ďalšie pozorovanie do nemocnice. Súčasne profesionálni hasiči v spolu s členmi DHZO nasadili za účelom lokalizácie požiaru a ochladzovania objektov postupne päť hasebných prúdov za priebežného rozoberania strešnej konštrukcie prístavby a časti inetréru a monitorovania požiariska termovíznou kamerou. Počas zásahu profesionálnym hasičom asistovali aj deviati členovia DHZ z obcí Krajné a Brezová pod Bradlom s dvomi ks techniky.

Po likvidácii požiaru, krátko pred piatou hodinou ráno (8. októbra), bolo požiarisko opätovne skontrolované termokamerou a odovzdané majiteľovi. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on utorok, 08 október 2019 13:50
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada