Myjava: 40 nových stavebných pozemkov na individuálnu bytovú výstavbu

Myjava: 40 nových stavebných pozemkov na individuálnu bytovú výstavbu

Myjava Myjava zdroj foto: http://slovakia.travel/myjava

Poslanci na poslednom Mestskom zastupiteľstve v Myjave riešili aj využitie pozemkov v priestore medzi ulicou Pri lesíku a nemocnicou. Informoval o tom Marek Hrin, hovorca mesta na sociálnej sieti FB MYJAVA - oficiálna stránka.

Poslanci sa zaoberali okrem iného aj návrhom individuálnej bytovej výstavby (IBV). Okrem pripravovanej komplexnej bytovej výstavby v lokalite sídliska Vŕšok by tak išlo o ďalšiu možnosť rozvoja bytovej infraštruktúry, ktorá by pomohla riešiť situáciu s nedostatkom domov a bytov v Myjave.
Mesto pozemky  v priestore medzi ulicou Pri lesíku a nemocnicou získalo zámenou pozemkov s Trenčianskym samosprávnym krajom.

"K dispozícii by malo byť 40 nových stavebných pozemkov. S odpredajom samospráva plánuje začať v novembri alebo decembri. Pripravuje sa projektová dokumentácia potrebná pre územné rozhodnutie. Do konca októbra chceme mať zadefinované a vytýčené pozemky, ktorých výmery sa budú pohybovať od 600 do 1200 metrov štvorcových. Záujemcov o pozemky eviduje mesto viac, preto tieto pozemky budeme odpredávať formou verejnej súťaže, pričom minimálna kúpna cena za meter štvorcový bude 40 eur,“ povedal Pavel Halabrín primátor Myjavy.

zdroj: https://myjava.sk/mesto/mestske-zastupitelstvo/materialy-na-rokovanie

Rate this item
(0 votes)
Last modified on pondelok, 21 október 2019 18:21
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada