Pri požiari rodinného domu v Starej Turej zasahovali aj hasiči z Myjavy a členovia DHZ Brezová pod Bradlom

Pri požiari rodinného domu v Starej Turej zasahovali aj hasiči z Myjavy a členovia DHZ Brezová pod Bradlom

ilustračné foto ilustračné foto MINV

V stredu 4. 12. 2019 o tretej hodine poobede bol ohlásený požiar rodinného domu v obci Stará Turá - časť Černochov vrch, v okrese Nové Mesto nad Váhom. Informuje o zásahu hasičov Marián Petrík z KR HaZZ  v Trenčíne.

Na zásah boli postupne vyslaní deviati príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Nového Mesta nad Váhom, Myjavy a Trenčína so štyrmi cisternovými vozidlami.

Po príchode hasičov na ohlásené miesto bolo zistené, že požiarom je zasiahnutá strecha a kotolňa s prístavbou rodinného domu, pričom požiar bol v pokročilej fáze horenia. Dve osoby z rodinného domu sa bez zranení nachádzali mimo postihnutého objektu. 

Profesionálni hasiči zasahujúci v dýchacích prístrojoch odstavili objekt od prívodu energií a za účelom lokalizácie požiaru nasadili štyri hasebné prúdy. Situáciu na požiarisku komplikovala, vzhľadom na veľké množstvo uskladneného rôzneho horľavého materiálu v objekte, silná zadymenosť. Príslušníci HaZZ postihnuté priestory odvetrali a postupne rozoberali konštrukciu strechy a vyhľadávali skryté lokálne ohniská. Počas hasebných prác bolo požiarisko priebežne monitorované termovíznou kamerou. 

Počas hasebných prác profesionálnym hasičom asistovali aj členovia DHZ z obcí: Drgoňová dolina, Stará Turá, Papraď a Brezová pod Bradlom.

Krátko pred šiestou hodinou podvečer bol požiar zlikvidovaný.  Pri udalosti sa nikto nezranil. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on štvrtok, 05 december 2019 11:19
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada