Myjava: 16. ročník festivalu Vianoce v divadle začína vo štvrtok podvečerným slávnostným otvorením

Myjava: 16. ročník festivalu Vianoce v divadle začína vo štvrtok podvečerným slávnostným otvorením

Myjava: 16. ročník festivalu Vianoce v divadle začína vo štvrtok podvečerným slávnostným otvorením vianocevdivadle.sk

Myjavský tradičný festival Vianoce v divadle sa začína štvrtok 5.12. slávnostným otvorením a to pred večerným predstavením prvého festivalového dňa o 19:00 h Drahá legrace z produkcie Agentúry Harlekýn Praha.

Predstavia sa v ňom herci Josef Carda, Martin Zahálka, Jan Čenský, Vlasta Žehrová a ďalší.  

V programe festivalu sú pripravené predstavenia pre všetky vekové kategórie. Prezidentom 16.ročníka je herec Roman Pomajbo. 

"Dopoludňajší program obstarajú predstavenia pre deti z materských a základných škôl, vo večerných hodinách budú predstavenia pre dospelých," uviedol organizátor myjavského tradičného festivalu Samuel Kňazský.

Mikulášsky večer bude v hlavnej sále kultúrneho domu od 19:00 h patriť Divadlu Aréna a ich predstaveniu Josef Švejk. "Pôjde o grotesku plnú ľudských karikatúr, podivných figúrok a neobvyklých situácií o žalostných pomeroch panujúcich v rozkladajúcom sa Rakúsko-Uhorsku. A nielen tam... Svoje umenie tu predvedú Marián Labuda, Juraj Loj, Kamil Mikulčík či Juraj Kukura," povedal o predstavení Kňazský.

Víkendový program odštartuje o 17:00 h kapela Funny Fellows, ktorá k Vianociam v divadle tradične patrí a to vo foyeri kultúrneho domu. Bodku za festivalom dá o 19:00 h hra Manželství v kostce, ktorú na Myjavu privezie Komediograf Brno. V hlavných úlohách sa predstavia Oldřich Navrátil a Zuzana Kronerová.

Festival potrvá do 7.12.2019.

Viac na: www.vianocevdivadle.sk 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on štvrtok, 05 december 2019 11:45
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada