Brezová: Začiatok výstavby infobodu a rekonštrukcie chaty na Bradle je plánovaný na jar 2020

Brezová: Začiatok výstavby infobodu a rekonštrukcie chaty na Bradle je plánovaný na jar 2020

V roku 2020 pôjdu najväčšie investície v rámci schváleného rozpočtu mesta Brezová pod Bradlom na miesto posledného odpočinku generála M.R. Štefánika na Bradlo.

 Na Bradle budú vybudované priestory nového turistického centra infobodu - Infopointu vo výške pribložne 271.000 eur a zrekonštruovaná chata - strážnica Bradlo, kde sú prostriedky vyčíslené vo výške 205.000 eur. 

Investície budú financované z finančných prostriedkov mesta a z rezervy Úradu vlády SR.

Podľa projektu bude objekt infobodu plniť v rámci areálu mohyly úlohu zázemia na úrovni zodpovedajúcej významu pamätníka. Súčasťou stavby má byť priestor približne pre 25 ľudí a samostatný priestor pre sociálne zariadenia. Pôjde o minimalistickú architektúru zasadenú do svahu masívu Bradla, ktorá svojou polohou bude plne rešpektovať dominantné umiestnenie pamätníka v krajine.

Začiatok výstavby infobodu a rekonštrukcie chaty na Bradle je plánovaný na jar. 

"Na tieto projekty už prebehla verejná súťaž a sú vybraní dodávatelia. V súčasnosti sa ukončuje proces získania stavebného povolenia. Predpokladaný termín ukončenia prác pri turistickom informačnom centre je deväť mesiacov od začiatku stavby a pri chate Strážnica je rekonštrukcia naplánovaná na pol roka. Ak všetko pôjde podľa plánov, chata by mohla byť k dispozícii koncom letných mesiacov, prípadne na začiatku jesene," povedal médiám primátor mesta Brezová pod Bradlom Jaroslav Ciran.

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on sobota, 04 január 2020 16:52
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada