FOTO: SPŠ Myjava oslávila siedmu dekádu existencie

FOTO: SPŠ Myjava oslávila siedmu dekádu existencie

SPŠ Myjava oslávila  svoje 70. výročie SPŠ Myjava oslávila svoje 70. výročie TS

Myjavská priemyslovka, ktorej zriaďovateľom je Trenčiansky samosprávny kraj, má za sebou už 70 rokov svojej existencie. 

Slávnostnú akadémiu k tomuto jubileu usporiadala škola vo štvrtok 16. januára 2020 v Kultúrnom dome Samka Dudíka.  Nechýbali študenti, zamestnanci ani významní hostia. 

Sedemdesiat rokov ubehlo ako voda a Stredná priemyselná škola v Myjave vstúpila do novej desaťročnice svojho úspešného pôsobenia. 

Na počesť tohto okrúhleho výročia usporiadalo vedenie školy slávnostnú akadémiu, ktorej sa zúčastnili nielen študenti a súčasní zamestnanci, ale aj bývalí pedagógovia či ďalší vzácni hostia. Niektorí z nich neodišli na prázdno.

 „V rámci programu sme okrem iného ocenili pedagogických aj nepedagogických zamestnancov, ktorí prispeli k rozvoju našej školy,“ vysvetlil riaditeľ školy Andrej Duga

Zablahoželať myjavskej priemyslovke prišiel aj trenčiansky župan Jaroslav Baška. „Z pohľadu zriaďovateľa musím povedať, že táto škola má do budúcnosti veľký potenciál. TSK do nej investoval nemalé finančné prostriedky čo svedčí o tom, že si prajeme, aby aj v najmenšom okrese Trenčianskeho kraja fungovala práve takáto významná inštitúcia,“ povedal predseda TSK.

 SPŠ Myjava je zapojená aj do systému duálneho vzdelávania. Pre okolité firmy sa učí až 18 jej žiakov. 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on piatok, 17 január 2020 07:12
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada