Policajt po práci zachránil vyhodené šteniatka na kopaniciach za Myjavou

Policajt po práci zachránil vyhodené šteniatka na kopaniciach za Myjavou

Policajt po práci zachránil vyhodené šteniatka na kopaniciach za Myjavou Fotky: FB Polícia Slovenskej republiky

Polícia zverejnila včerajšiu správu - poďakovanie policajtovi pri záchrane šteniatok na svojej FB stránke Polícia Slovenskej republiky. 

"Dnes večer sa našla aj druhá fenka, ktorú majiteľ vyhodil na kopaniciach za Myjavou. Postupne sa obaja psi vracali "domov", no fenka už zrejme nevládala a pri Hrašnom sa okotila, takže naspäť "domov" prišiel len pes Sunny. Ona zostala pri šteniatkach. Dnes sme štyria prehľadávali Myjavu a okolie Krajného, či fenočku niekde nenájdeme. Keď už bola tma a my sme museli ísť kŕmiť a venčiť labkáčov, zostal hľadať len kpt. Mgr. Daniel Beníček z oddelenia vyšetrovania, odbor kriminálnej polície na okresnom riaditeľstve PZ Nové Mesto nad Váhom. Tento policajt s nami fenu hľadal po práci už druhý deň a veru sa to aj podarilo. O 18 hod prišiel telefonát, že fenka, ktorú hľadáme, je pri dvore rodinného domu, kde si stráži novo-narodené šteniatka. Rodina jej chcela pomôcť, no vystrašená fena ich ku sebe nepustila. Pán Beníček išiel hneď na miesto, šteniatka zobral do tepla auta, keďže 4 už boli mŕtve a ostatné bolo treba zohriať. Nakoniec povolil aj strach fenky a pochopila, že konečne prišla pomoc. Fenka, aj zvyšných 9 šteniatok sú už v bezpečí, v teple útulku Nádej NMnV, kde museli dlho presúvať psov, aby našli miesto, aby sa ostatní psi medzi sebou nezačali biť," napísala fanúšička stránky polície.

"Veľmi sa chceme poďakovať kpt. Beníčkovi za jeho pomoc a to nielen v tomto prípade. Nie je to prvý krát, kedy pomáhal zvieratám v núdzi a nášmu združeniu. Pomoc nikdy neodmietne, vždy poradí, vysvetlí,... No a v tomto prípade po X verziách od majiteľa, sme sa tiež len vďaka nemu konečne dozvedeli, kde psov majiteľ vyhodil," takto končí správa zverejnená na sociálnej sieti.

 

Rate this item
(1 Vote)
Last modified on piatok, 17 január 2020 08:07
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada