Mesto Myjava zriadilo transparentný účet na pomoc rodine postihnutej tragédiou

Mesto Myjava zriadilo transparentný účet na pomoc rodine postihnutej tragédiou

Mesto Myjava aj na základe občianskych podnetov zriadilo transparentný účet na pomoc rodine postihnutej tragédiou 5.2.2020 na autobusovej zastávke pri nemocnici. Informuje o tom mesto Myjava na svojej web stránke www.myjava.sk.

Záujemcovia tak majú možnosť od od  poludnia dňa štvrtka 6. februára 2020 prispieť na účet v UniCredit Bank s číslom IBAN: SK 58 1111 0000 0014 3103 0660  BIC: UNCRSKBX s názvom  Zbierka-rod... 

Všetky peniaze z tohto účtu samospráva odovzdá rodine dotknutej tragédiou a zverejní všetko potrebné o tomto účte.

"Vznik tohto účtu mesto s rodinou zatiaľ neriešilo, všetko, čo potrebujú, im hradí a zabezpečuje, no istotne nastane chvíľa, kedy sa im aj takáto pomoc zíde. Ak by niekto chcel pomôcť a potreboval by napríklad darovaciu zmluvu, je pripravená a získa ju na Oddelení rozpočtu a účtovníctva na Mestskom úrade v Myjave" spresňuje informáciu mesto Myjava.

Mesto im kompletne poskytuje všetko, čo v tejto krízovej situácii potrebuje. „Mesto poskytuje aj ďalší potrebný servis, ktorý rodina v tejto neľahkej dobe potrebuje či už prevoz do Bratislavy za chlapcom, ktorý tam leží, psychológa a podobne. Ak by niekto chcel pomôcť a potreboval by napríklad darovaciu zmluvu, je pripravená a získa ju na oddelení rozpočtu a účtovníctva na mestskom úrade,“ uviedol primátor Pavel Halabrín na prebiehajúcom Mestskom zastupiteľstve  v Myjave 6.2.2020. 

"Mesto okamžite prijalo opatrenia, aby sa preverili ďalšie riziká a minimalizovalo sa ďalšie riziko. „V meste sme okamžite začali s kontrolou, v ktorej pokračujeme. Kontrolované sú všetky podobných zariadení, rôznych prístreškov, autobusové zastávky, kontajnerové stojiská, stromy, reklamné pútače a podobne. Budeme aj naďalej robiť všetko pre to, aby sa už takáto situácia neopakovala,“ doplnil primátor.

 

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on štvrtok, 06 február 2020 16:11
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada