Na Bradle sa začala výstavba Infobodu a rekonštrukcia strážnice

Na Bradle sa začala výstavba Infobodu a rekonštrukcia strážnice

Na Bradle sa začala výstavba Infobodu a rekonštrukcia strážnice Fotky: Mesto Brezová pod Bradlom

Na mieste posledného odpočinku generála M.R. Štefánika na Bradle boli zahájené plánované práce na výstavbe Infobodu podľa vydaného stavebného povolenia, v lokalite pri otoči a súbežne prebieha aj rekonštrukcia strážnice.

NaZahori.sk o tom informoval Ján Michálek, prednosta mestského úradu v Brezovej pod Bradlom.

Na Bradle budú vybudované priestory nového turistického centra infobodu - Infopointu vo výške približne 271.000 eur a zrekonštruovaná chata - strážnica Bradlo, kde sú prostriedky vyčíslené vo výške 205.000 eur.

Investície budú financované z finančných prostriedkov mesta a z rezervy Úradu vlády SR.

"Stavebné práce sú spojené s obmedzeniami pre návštevníkov daného územia, za ktoré sa ospravedlňujeme a vopred ďakujeme za rešpektovanie pokynov pracovníkov stavby. Veríme však, že investície prispejú k výraznému skvalitneniu služieb pre návštevníkov areálu Bradlo," povedal prednosta Michálek.

Podľa projektu bude objekt infobodu plniť v rámci areálu mohyly úlohu zázemia na úrovni zodpovedajúcej významu pamätníka. Súčasťou stavby má byť priestor približne pre 25 ľudí a samostatný priestor pre sociálne zariadenia. Pôjde o minimalistickú architektúru zasadenú do svahu masívu Bradla, ktorá svojou polohou bude plne rešpektovať dominantné umiestnenie pamätníka v krajine.

" Predpokladaný termín ukončenia prác pri turistickom informačnom centre je deväť mesiacov od začiatku stavby a pri chate Strážnica je rekonštrukcia naplánovaná na pol roka. Ak všetko pôjde podľa plánov, chata by mohla byť k dispozícii koncom letných mesiacov, prípadne na začiatku jesene," povedal začiatkom roka Jaroslav Ciran, primátor mesta Brezová pod Bradlom.

V roku 2020 pôjdu najväčšie investície v rámci schváleného rozpočtu mesta Brezová pod Bradlom na miesto posledného odpočinku generála M.R. Štefánika na Bradlo. 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on štvrtok, 27 február 2020 17:39
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada