Brezová pod Bradlom má funkčný virtuálny cintorín

Brezová pod Bradlom má funkčný virtuálny cintorín

Virtuálny cintorín Virtuálny cintorín Mesto Brezová pod Bradlom

Mesto Brezová pod Bradlom spustilo do prevádzky virtuálny cintorín, kde v súčasnosti prebieha neustála aktualizácia hrobových miest Informuje o tom prednosta MsÚ Ján Michálek.

Občania mesta, ale aj širšia verejnosť a záujemcovia si môžu v prípade potreby vyhľadať zosnulých podľa mena a priezviska, prípadne čísla hrobu, pozrieť si polohu hrobov na digitálnej mape či fotografie náhrobkov.

V aplikácii sa pri otvorení hrobových miest ukáže aj fotodokumentácia hrobového miesta. Je v nej zatiaľ aj desať hrobových miest s významnými rodákmi z Brezovej pod Bradlom.

"Sú k nim pridané podrobnosti so životopisom známych osobností. Takýmto spôsobom sa snažíme nielen našim občanom, ale aj širokej verejnosti priblížiť najznámejších obyvateľov mesta," uviedol prednosta.

 V súčasnosti prebieha neustála aktualizácia hrobových miest. "Do budúcnosti predpokladáme, že budú pripravené aj mapy hrobových miest, ktoré budú návštevníkom k dispozícii aj priamo na cintoríne," doplnil Michálek.

Projekt bol pôvodne realizovaný za účelom pasportizácie cintorína. "Bol vytvorený pre potreby správcu cintorína. Následne sme sa rozhodli rozšíriť využitie aj pre virtuálny cintorín a potrebu širokej verejnosti," spresnil na záver prednosta.

Občan ako užívateľ sa dostane k tejto službe odkazom: https://mobec.sk/brezovapodbradlom#cintorin 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on štvrtok, 23 apríl 2020 11:38
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada