TSK: Na obnovené značenie sa môžu tešiť aj turisti v okrese Myjava

TSK: Na obnovené značenie sa môžu tešiť aj turisti v okrese Myjava

TSK: Na obnovené značenie sa môžu tešiť aj turisti v okrese Myjava Fotky: TSK

Z dotácie Trenčianskej župy vo výške 19 800 eur sa v roku 2020 obnovuje turistické značenie aj v okrese Myjava celkovo v dĺžke 57,4 km.

Informuje o tom Trenčiansky samosprávny kraj www.tsk.sk.

Obnovu turistického značenia na viac ako 376 kilometroch Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) opäť zabezpečuje Klub slovenských turistov (KST) s finančnou podporou TSK. V lesoch pribudne aj 127 nových smeroviek či 7 stojanov s informačnými turistickými mapami.

V Trenčianskom samosprávnom kraji v súčasnosti existuje celkom 1 855 km značených trás pre peších turistov a ich stavom sa zaoberá 6 komisií značenia KST. 

Z dotácie Trenčianskej župy vo výške 19 800 eur sa v roku 2020 bude obnovovať turistické značenie najmä v okrese Prievidza (123,8 km), Trenčín (76 km), Myjava a Považská Bystrica (zhodne 57,4 km). 

Najdlhšou zrenovovanou trasou je úsek Dobrá Voda – Myjava, dlhý 24,5 km, ktorý je súčasťou tzv. Štefánikovej magistrály. 

Na nové značenie sa môžu tešiť napríklad aj tí, ktorí sa vyberú po modrej značke z Diviackej Novej Vsi k orientačnému bodu Vozore či turisti prechádzajúci z Chaty pod Inovcom do centra Trenčína.

Okrem obnovy značenia budú popri chodníčkoch v krajských lesoch osadené aj nové stojany s informačnými tabuľami, z toho 6 v okrese Prievidza a 1 v okrese Trenčín. 

Kvalifikovaní značkári z KST trasy tiež očistia od zarastajúcej vegetácie a postarajú sa o ich bezproblémovú priechodnosť. 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on piatok, 03 júl 2020 14:15
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada