TSK VIDEO FOTO: Myjavská nemocnica bude mať oddelenie multiodborovej intenzívnej starostlivosti

TSK VIDEO FOTO: Myjavská nemocnica bude mať oddelenie multiodborovej intenzívnej starostlivosti

TSK VIDEO FOTO: Myjavská nemocnica bude mať oddelenie multiodborovej intenzívnej starostlivosti zdroj fotiek: TSK

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) investuje do svojich troch nemocníc na Myjave, v Bojniciach a v Považskej Bystrici každoročne nemalé finančné prostriedky. Informuje o tom TSK na svojej web stránke www.tsk.sk.

TSK 14.9.2020

Práve v myjavskej nemocnici sa už onedlho budú môcť pochváliť aj novovybudovaným oddelením multiodborovej intenzívnej starostlivosti (OMIS).

To by malo vzniknúť komplexnou rekonštrukciou oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny, čím sa vytvoria podmienky pre centralizáciu a skvalitnenie poskytovania zdravotnej starostlivosti pacientom, ktorí potrebujú nepretržité monitorovanie a intenzívnu starostlivosť

„Ideme spojiť pracoviská akútnej a intenzívnej medicíny s jednotkami intenzívnej starostlivosti. Tí najťažší, najvážnejší pacienti budú na jednom moderne vybavenom pracovisku, kde im bude poskytovaná špičková starostlivosť,“ vysvetlil riaditeľ nemocnice Henrich Gašparík.

 

 

Po investícii do rekonštrukcie kuchyne a práčovne, ktorá viditeľne napreduje, ide o ďalšie financie z rozpočtu Trenčianskeho samosprávneho kraja. 

„Táto  investícia je v hodnote viac ako 500 tis. eur, pričom prístrojové vybavenie za ďalších takmer 400 tis. eur sme nemocnici zakúpili a odovzdali ešte v minulom roku,“ povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška. 

  

Práce by mal zhotoviteľ odštartovať na začiatku októbra, ak všetko pôjde podľa plánu, nové oddelenie by mala nemocnica otvoriť v marci budúceho roka.

zdroj: TSK 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on utorok, 15 september 2020 07:14
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada