Spartak Trnava na Spartaku Myjava?

Spartak Trnava na Spartaku Myjava?

Spartak Myjava / zdroj: youtube.com Spartak Myjava / zdroj: youtube.com

Spartaku Trnava hrozí, že sa bude musieť sťahovať do Myjavy. 

Napriek tomu, že po vyše 40 rokoch Trnava znovu útočí na futbalový titul, v klube panuje napätie

Spartaku Trnava totiž reálne hrozí, že si v novej sezóne na najmodernejšom futbalovom štadióne na Slovensku nezahrá a bude sa musieť sťahovať do Myjavy.

V Myjave o možnej krízovej situácii vedia. „Pán Poór nás oficiálne oslovil. Prebehli rokovania a ak Trnava príde o štadión, tak sme pristúpili na možnosť, že budú hrať v Myjave. Radi ich privítame a poskytneme im priestor,“povedal šéf klubu a zároveň primátor Myjavy pre Plus JEDEN DEŇ Pavel Halabrín.

zdroj: spartaktrnava.sk

V čom je vlastne problém ?

Dôvodom sú finančné nezrovnalosti s novým štadiónom City Aréna v Trnave takmer za 30 miliónov eur.

Primátor Trnavy Peter Bročka dal podnet na Európsku komisiu, aby preskúmala, či Poórova firma, ktorá rekonštruovala štadión v Trnave, dostala na výstavbu nepovolenú štátnu podporu. City Aréna, v ktorej figuruje majiteľ Spartaka, dostala následne štadión na 30 rokov do prenájmu za jedno euro. 

„Mesto Trnava sa obrátilo na Európsku komisiu s tým, aby prešetrila tento prípad. Z viacerých verejných zdrojov bol zrekonštruovaný Štadión Antona Malatinského i vybudovaná doplnková infraštruktúra. Otázkou je, či táto pomoc vo výške viac ako 20 miliónov eur je neoprávnenou štátnou pomocou. Chceme, aby súd určil, kto je vlastníkom daných pozemkov. Európska komisia musí najprv vydať stanovisko k neoprávnenej štátnej pomoci, ak je všetko v súlade s európskymi i slovenskými zákonmi, tak žaloba padá a všetko pokračuje ako doteraz. Obávam sa však, že to tak nebude,“ povedal pre Plus JEDEN DEŇ  Bročka.

"Je pravda, že budúcu sezónu možno nebudeme mať kde hrať v našej Trnave. Primátor mesta Trnava dal totiž podnet na Európsku komisiu. Ak rozhodne v náš neprospech, nebudeme mať platné zmluvy o prenájme štadióna a budeme si musieť hľadať domovský stánok inde,“ prezradil pre Plus JEDEN DEŇ majiteľ klubu Spartak Trnava Vladimír Poór.

To, že vysťahovanie Spartaka Trnava z nového štadióna s kapacitou 19-tisíc divákov naozaj hrozí, dokazujú aj najnovšie kroky vedenia klubu. „Sme pripravení na všetko. V prípade negatívneho scenára je tu možnosť, že budeme môcť hrať v Myjave. Už sme so zástupcami klubu rokovali o tejto možnosti,“ vysvetľoval Poór

zdroj: sport24.pluska.sk

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on piatok, 06 apríl 2018 12:53
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada