V Myjave budú byty z chátrajúceho hotela

V Myjave budú byty z chátrajúceho hotela

Myjava - objekt bývalého Šport hotela /   zdroj: mapio.net - foto: Milan Kubina Myjava - objekt bývalého Šport hotela / zdroj: mapio.net - foto: Milan Kubina

V Myjave má v roku 2019 vyrásť 39 bytových jednotiek.

Stavať ich bude súkromník a po dokončení má bytový dom odkúpiť mesto, ktoré v ňom bude prenajímať byty.      

V Myjave už 20 rokov chátra budova hotela Šport. Tá bola dlho opustená a nevyužívaná. Mesto sa niekoľko rokov snažilo nájsť využitie objektu a hľadalo investora, ktorý by mal záujem sa do jeho dostavby a rekonštrukcie pustiť. Napokon sa to podarilo v roku 2017, kedy prišlo k dohode so súkromným investorom, ktorý objekt bývalého Šport hotela od predošlých majiteľov odkúpil a predstavil zámer vybudovať tu byty, ktorých je dnes v Myjave nedostatok. Participácia samosprávy bude spočívať v tom, že mesto pomôže pri dobudovaní potrebnej infraštruktúry objektu v podobe prístupovej komunikácie, chodníkov a kontajnerového stojiska.

Dohoda a zmluva so súkromným investorom je postavená tak, že po dobudovaní objektu ho mesto odkúpi, ak na to získa dotáciu zo Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB). Byty budú následne v súlade s platným všeobecne záväzným nariadením slúžiť ako mestské nájomné byty. Tomuto zámeru zodpovedajú aj výmery bytov, ktoré sú v objekte projektované. Ak by sa stalo, že peniaze zo ŠFRB Myjava nezíska, malo by dôjsť k tomu, že objekt mesto prenajme od investora a bude mu ho splácať. Zámer však zostane rovnaký, aj v tomto prípade pôjde o mestské nájomné byty.

Kúpna cena nehnuteľnosti je stanovená dohodou zmluvných strán v sume 1.897.429,84 eura vrátane DPH, ktorá je konečnou cenou. Byty by mali byť k dispozícii od mája 2019.

NaZahori.sk informoval Marek Hrin, hovorca Myjava.

 

Rate this item
(0 votes)
Last modified on štvrtok, 03 máj 2018 09:51
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada