Zaujímavosť: Minulé leto brázdil myjavské kopanice, teraz poráža Sagana na Okolo Kalifornia

Zaujímavosť: Minulé leto brázdil myjavské kopanice, teraz poráža Sagana na Okolo Kalifornia

Egan Bernal počas úniku v 2. etape Okolo Slovenska. Egan Bernal počas úniku v 2. etape Okolo Slovenska. Okolo Slovenska

Počas minuloročných pretekov Okolo Slovenska pretekal kolumbijský Egan Bernal v drese talianskeho tímu Androni Giocatolli aj na myjavských kopaniciach. Už vtedy sa o ňom hovorilo ako o supetalente, ktorý môže byť ešte lepší ako Nairo Quintana, čo tento rok začína potvrdzovať.

Dnes vyhral kráľovskú etapu Okolo Kalifornie, na ktorej štartuje už v drese svojho nového zamestnávateľa Sky, v ktorého farbách jazdí aj Chris Froome a dostal sa do vedenia aj v celkovom hodnotení. Peter Sagan skončil v tejto etape na 91. mieste, samozrejme to treba brať s rezervou, keďže náš jazdec nie je vrchár a záverečné 12-kilometrové stúpanie nešiel naplno.

"Záverečná pasáž bola najdôležitejšia a na posledných dvoch kilometroch som sa rozhodol zaútočiť. Spoliehal som sa už iba na svoje tempo a vyšlo to. Som šťastný, pretože tím dnes odviedol skvelú prácu," povedal v cieli víťazný Bernal.

Egan Bernal víťazom 2. etapy Okolo Kalifornia.
Egan Bernal víťazom 2. etapy Okolo Kalifornia.

Pritom Bernal na Okolo Slovenska skončil celkovo až na 24. mieste a aj to ukazuje, že napriek tomu, že preteky na slovenských cestách nefigurujú v najvyšších kategóriách, účasť na nich je naozaj kvalitná.

 

Rate this item
(1 Vote)
Last modified on utorok, 15 máj 2018 07:40

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Myjava - Najnovšie fotogalérie

Dožinky na Turej Lúke 2018

Dožinky na Turej Lúke 2018 Dožinky na Turej Lúke 2018 Dožinky na Turej Lúke 2018 Dožinky na Turej Lúke 2018 Dožinky na Turej Lúke 2018

Návšteva v záhrade

Návšteva v záhrade Návšteva v záhrade Návšteva v záhrade Návšteva v záhrade Návšteva v záhrade

Brezová pod Bradlom, priehrada

Brezová pod Bradlom, priehrada Brezová pod Bradlom, priehrada Brezová pod Bradlom, priehrada Brezová pod Bradlom, priehrada Brezová pod Bradlom, priehrada

AS Trenčín - ŠKF Sereď v Myjave, Fortuna liga 3. kolo (Róbert Fritz)

AS Trenčín - ŠKF Sereď v Myjave, Fortuna liga 3. kolo (Róbert Fritz) AS Trenčín - ŠKF Sereď v Myjave, Fortuna liga 3. kolo (Róbert Fritz) AS Trenčín - ŠKF Sereď v Myjave, Fortuna liga 3. kolo (Róbert Fritz) AS Trenčín - ŠKF Sereď v Myjave, Fortuna liga 3. kolo (Róbert Fritz) AS Trenčín - ŠKF Sereď v Myjave, Fortuna liga 3. kolo (Róbert Fritz)

Myjava - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada