Zaujímavosť: Minulé leto brázdil myjavské kopanice, teraz poráža Sagana na Okolo Kalifornia

Zaujímavosť: Minulé leto brázdil myjavské kopanice, teraz poráža Sagana na Okolo Kalifornia

Egan Bernal počas úniku v 2. etape Okolo Slovenska. Egan Bernal počas úniku v 2. etape Okolo Slovenska. Okolo Slovenska

Počas minuloročných pretekov Okolo Slovenska pretekal kolumbijský Egan Bernal v drese talianskeho tímu Androni Giocatolli aj na myjavských kopaniciach. Už vtedy sa o ňom hovorilo ako o supetalente, ktorý môže byť ešte lepší ako Nairo Quintana, čo tento rok začína potvrdzovať.

Dnes vyhral kráľovskú etapu Okolo Kalifornie, na ktorej štartuje už v drese svojho nového zamestnávateľa Sky, v ktorého farbách jazdí aj Chris Froome a dostal sa do vedenia aj v celkovom hodnotení. Peter Sagan skončil v tejto etape na 91. mieste, samozrejme to treba brať s rezervou, keďže náš jazdec nie je vrchár a záverečné 12-kilometrové stúpanie nešiel naplno.

"Záverečná pasáž bola najdôležitejšia a na posledných dvoch kilometroch som sa rozhodol zaútočiť. Spoliehal som sa už iba na svoje tempo a vyšlo to. Som šťastný, pretože tím dnes odviedol skvelú prácu," povedal v cieli víťazný Bernal.

Egan Bernal víťazom 2. etapy Okolo Kalifornia.
Egan Bernal víťazom 2. etapy Okolo Kalifornia.

Pritom Bernal na Okolo Slovenska skončil celkovo až na 24. mieste a aj to ukazuje, že napriek tomu, že preteky na slovenských cestách nefigurujú v najvyšších kategóriách, účasť na nich je naozaj kvalitná.

 

Rate this item
(1 Vote)
Last modified on utorok, 15 máj 2018 07:40
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada