FC Baník Ostrava - FK Senica FC Baník Ostrava - FK Senica Baník Ostrava

FK Senica prehrala v druhom prípravnom stretnutí, ktoré odohrala v Kroměříži, prehrala vysoko 0:6 s Baníkom Ostrava.

FC Baník Ostrava - FK Senica 6:0

Baník Ostrava - FK Senica 6:0 (2:0)

Góly: 12. Šindelář, 44. Baroš, 52. Granečný, 63. Jirásek, 70. J. Šašinka, 83. Diop.

FC Baník Ostrava: I. poločas: Budinský – Mešaninov, Procházka, Šindelář, Fleišman – Fillo, Kaloč, Hrubý, de Azevedo – Pedrinho, Baroš. II. poločas: Lapeš – Pazdera, Pokorný, Stronati, Fleišman – Bolf, Kaloč, Jirásek, Granečný – J. Šašinka, Diop.

FK Senica: 1. polčas: Milošovič - Kučera, Otrísal, Krištof, Beseda - Krč, Vida - Solano (30. M. Kosorin), Duda- Martišiak - Hlaváč 2. polčas: Milošovič (80. Kováč) - Kučera (60. Čovo), Otrísal, Beseda, Chovan - Krč (60. Olič), Krištof - Hlaváč, Duda, Martišiak, M. Kosorin

Baník bol počas celého stretnutia lepším mužstvom a postupne to potvrdzoval aj výškou skóre. V 9. minúte ešte Seničanom pomohla konštrukcia brány po Šindelářovej strele, ale o tri minúty sa ten istý hráč už gólovo presadil, keď zblízka zužitkoval center Azeveda. V 34. minúte sa do veľkej šance dostala nová ostravská akvizícia Pedrinho, mierila však nad. Minúte pred prestávkou sa presadil pred Milošovičom Baroš, ktorý s Baníkom podpísal novú zmluvu tesne pred stretnutím.

Po prestávke sa prevaha moravského celku stupňovala a pribúdali aj góly v sieti Záhorákov. Postupne sa presadili prudkou strelou Granečný, priamym kopom Jirásek, z tesnej blízkosti Jakub Šašinka a skóre stretnutia uzatvoril skóre stretnutia Diop.

V zostave Záhorákov sa predstavila trojica nových tvári Marek Beseda a duo mladých Chorvátov Bruno Olič a Marko Čovo, ktorí sú v FK Senica na skúške.

Najbližší duel by mali Seničania odohrať na niektorom štadióne v okolí Senice s KFC Komárno v stredu 4. júla...