Print this page

FOTO: Volebná konferencia ObFZ Senica: Pod dohľadom Kováčika novým predsedom Miroslav Guček z Radošoviec

By november 25, 2017 2198 0
Dvaja kandidáti na predsedi ObFZ Senica Miroslav Guček (vľavo) a Jozef Rosa. Dvaja kandidáti na predsedi ObFZ Senica Miroslav Guček (vľavo) a Jozef Rosa.

Dnes prebehla Volebná konferencia Oblastného futbalového zväzu v Senici. Rozhodovalo sa nielen o zložení Výkonného výboru, ale aj o predsedovi na ďalšie štyri roky.

Konferencie sa zúčastnil aj prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Jozef Kováčik a predseda Západoslovenského futbalového zväzu (ZsFZ) Pavol Šipoš.

Konferenciu otvoril Miroslav Guček. Na návrh zástupcu Mokrého Hája došlo k zmene programu, keď sa ešte pred voľbu zaradila diskusia a predstavenie kandidátov na predsedu.

V diskusii zazneli pripomienky k tomu, že absolútne viazla komunikácia. Takisto odznela pripomienka zo strany predstaviteľa Rovenska Mariána Rehuša, ktorý pripomienkoval to, že v e-shope SFZ sú predražené veci. Na pripomienku reagoval prezident SFZ: „Poprosím o pochopenie, keďže sme s partnermi začali komunikovať neskoro. Žiadam vás o trpezlivosť, v budúcnosti to bude lepšie.“ Lenže kluby si musia svoje prostriedky vybrať už do konca tohto kalendárneho roka.

Vo voľbách za predsedu dostal v prvom kole zo 49 kandidátov 27 hlasov Miroslav Guček, protikandidát Jozef Rosa 19. Keďže v 1. kole bola potrebná dvojtretinová väčšina, muselo prebehnúť aj 2. kolo. V ňom dostal Miroslav Guček 35 hlasov, Rosa 12.

Po ňom nasledovala voľba Výkonného výboru. Vzhľadom na to, že sa predsedom stal zástupca zo skalického regiónu, do výkonného výboru sa dostali štyria kandidáti zo senickej oblasti a dvaja zo skalickej. V prvom kole za senickú časť si zvolili Rastislava Španku (19 hlasov), Ľuboša Rybára (18) a Dušana Manďáka (16). Na štvrtom ieste s rovnakým počtom 10 hlasov skončili Dušan Koníček a Peter Koprla. Po tesnom priebehu sa o štvrtom za Senicu rozhodlo v pomere hlasov 15:13 v prospech zástupcu futbalu z Hlbokého.

Za Skalicu zvolili Jozefa Šedivého. Až tretie kolo rozhodlo medzi Borisom Malíkom a Petrom Biskupičom. Druhým zástupcom sa nakoniec stal zástupca Radimova Biskupič.

Nasledovala voľba do jednotlivých komisií. Odvolacej komisii bude šéfovať Eduard Jurovatý, revíznej Marián Kocák a disciplinárnej Ľuboš Štora.

Rate this item
(0 votes)
Last modified on sobota, 25 november 2017 18:05
Redakcia

Related items