Kam za futbalom na Záhorí a Kopaniciach: V Radimove privítajú Gbely, v Petrovej Vsi Štefanov

Kam za futbalom na Záhorí a Kopaniciach: V Radimove privítajú Gbely, v Petrovej Vsi Štefanov

Zo zápasu 1. kola TJ Hlboké - TJ Sobotište (6:1). Vľavo domáci Dominik Rosa, vpravo hosťujúci Jakub Brhel. Zo zápasu 1. kola TJ Hlboké - TJ Sobotište (6:1). Vľavo domáci Dominik Rosa, vpravo hosťujúci Jakub Brhel. Vlado Miček

Futbalové súťaže v regióne odštartovali už uplynulý víkend a tak nás čaká vo väčšine súťaží už 2. kolo.

4. liga ZsFZ severozápad

Myjava s cieľom naplno bodovať

Po vypadnutí Holíča o súťaž nižšie, nemá Záhorie v tejto súťaži zastúpenie. Jediným zástupcom zostáva Spartak Myjava, ktorá sa v tejto sezóne už predstavila aj na Záhorí, keď v 1. kole Slovnaft cupu vypadla po jedenástkovom rozstrele v Radimove. Spartak získal tesne pred štartom súťaže posily z Nového Mesta, keď do kádra Ladislava Hudeca prišli Juraj Vlado, Daniel Rapavý a Mário Lopušan. V úvodnom kole získala bod alebo skôr stratila dva, keď na ťažkom teréne v Partizánskom remizovala 1:1. Už v piatok privíta Lehotu pod Vtáčnikom, ktorá na úvod nestačila na Jaslovské Bohunice, ktorým podľahla 1:2. Pre Myjavu je iný výsledok ako víťazstvo neúspechom.

Program 2. kola:

10. augusta 19:00 Spartak Myjava – Lehota pod Vtáčnikom

 

5. liga ZsFZ západ

Šlágrom hodový zápas v Radimove, kde privítajú Gbely

Po minulosezónnej „sranda“ lige so šiestimi mužstvami sa predsa len zvýšením na 13 dá hovoriť o serióznej súťaži. Už prvé neúplné kolo čiastočne naznačilo, kto by sa mal pohybovať na vrchných priečkach a naopak, kto to bude mať v tejto sezóne náročné. Svoj potenciál zo Záhorákov ukázali predovšetkým Gbely, Brodské a Radimov. Práve posledne menovaný klub si urobil výborné meno v úvodných dvoch kolách Slovnaft cupu, keď získal skalp Myjavy a len málo chýbalo, aby sa muselo skloniť aj Nové Mesto, minuloročný druholigista. Gbely nastrieľali poltucet Zvončínu a tak o súboji s Radimovom nemožno hovoriť inak ako o šlágri kola. Navyše sú v Radimove hody a tak sa je na čo tešiť. Brodské bude chcieť určite uchmatnúť nejaký ten bodík vo Zvončíne a do ročníka už zasiahnu aj Mokrý Háj a Holíč, ktorí mali v úvodnom kole voľno resp. si svoj zápas odložili. Na nepodarený začiatok by zas čo najskôr chceli zabudnúť v Moravskom Svätom Jáne, ktorý na úvod sezóny inkasoval poltucet v Hornej Krupej.

Program 2. kola:

Sobota 11.8. 17:00

Zvončín – Brodské

Nedeľa 12.8. 17:00

Radimov – Gbely

Veľké Kostoľany – Horné Orešany

Moravský Svätý Ján – Voderady

Holíč – Horná Krupá

Mokrý Háj – Špačince

 

6. liga ObFZ Senica

Po ére Radimova viac záujemcov o vyprázdnený trón

Tri roky opanoval majstrovstvá okresu Radimov a po víťaznom hetriku sa konečne rozhodol postúpiť o súťaž vyššie. To otvorilo šancu pre viaceré mužstvá, ktoré cítia šancu na víťazstvo. V úvodnom kole sme boli svedkami jednoznačného víťazstva jedného z nich, keď Hlboké rozdielom triedy zdolalo nováčika so Sobotišťa. Kvalitný duel sa odohral aj v Borskom Mikuláši, kde sa pred domácimi musel skloniť minulosezónny vicemajster z Radošoviec. Prekvapila vysoká výhra Šaštína, čas ukáže, či je to progresom domácich alebo ťažkou situáciou v mužstve Jablonice. Výborne do sezóny vstúpili Kopčany, ktoré v Strážach domácim nadelili trojku.

Ťahákom bude určite zápas v Kopčanoch, kde domáci privítajú Rybky, ktoré podobne ako domáci na úvod jednoznačne vyhrali vonku, keď Cerovú zdolali 4:1. Šaštín bude chcieť nadviazať na jednoznačné domáce víťazstvo v Cerovej, derby je na programe v Radošovciach, kde privítajú susedov z Popudinských Močidľian. Dubovce v úvodnom kole tesne pred koncom prehrávali 0:2, ale v záverečných minútach dokázali vyrovnať, dokážu niečo podobné aj v Rohove?

Program 2. kola

Sobota 11.8. 17:00

Hlboké – Borský Mikuláš

Lakšárska Nová Ves – Sobotište

Nedeľa 12.8. 10:00

Rohov – Dubovce

Nedeľa 12.8. 17:00

Radošovce – Popudinské Močidľany

Jablonica – Oreské

Cerová – Šaštín

Kopčany – Rybky

Borský Svätý Jur – Stráže

 

7. liga ObFZ Senica

V Petrovej Vsi súboj trojbodových, privítajú Štefanov

Do súťaže najlepšie vstúpil jeden z favoritov zo Štefanova, ktorý s Koválovom zvíťazil jednoznačne 5:1. Kunov na svojom ihrisku vysoko zdolal Vrádište 4:0, aj keď podľa priebehu s hostia takú krutú prehru nezaslúžili. Kúty sa po vypadnutí z majstrovstiev okresu presvedčili, že to nebude jednoduché ani o poschodie nižšie a doma získali s Unínom v hodovom zápase iba bod za bezgólovú remízu.

Asi najviac pozornosti v 2. kole bude pútať duel o prvú priečku, v ktorom Petrova Ves privíta Štefanov. Ak by sme mali tipovať, viac veríme hosťom. O nápravu sa pokúsia už v sobotu vo vzájomnom súboji Vrádište a Rovensko, ktorí v minulej sezóne zvádzali boje o súťaž nižšie. Unín, ktorý prekvapil v Kútoch, privíta v úvode úspešné Čáry.

Program 2. kola:

Sobota 11.8. 17:00

Vrádište – Rovensko

Smolinské – Hradište pod Vrátnom

Smrdáky – Kúty

Nedeľa 12.8. 17:00

Šajdíkove Humence – Koválov

Petrova Ves – Štefanov

Sekule – Kunov

Unín – Čáry

8. liga ObFZ Senica

Ostrý štart premiérovej spoločnej sezóny

Aj keď má táto súťaž za sebou už úvodné dva zápasy, ostrý štart s kompletným kolom ju čaká až tento víkend. Veľká premiéra spoločnej súťaže medzi klubmi z dvoch rôznych oblastných súťaží vzbudzuje záujem a zvedavosť. Prvé dva zápasy naznačili, že rozdiely medzi klubmi v oboch súťažiach nie sú, keď Osuské doma remizovalo s Vrbovcami a Bukovec len tesne zdolal Prietrž.

Vo víkendovom kole príde k jedinej medzioblastnej konfrontácii, keď Prietrž privíta Jablonku. V ďalších stretnutiach sa stretnú mužstvá z oblastí medzi sebou. Letničie ako zostupujúci zo 7. ligy nastúpi v pozícii favorita v Podbranči, podobne aj víťaz myjavskej časti Chvojnica v domácom stretnutí s Bukovcom.

Program 2. kola:

Sobota 11.8. 17:00

Chropov – Dojč

Podbranč – Letničie

Nedeľa 17:00

Košariská – Vrbovce

Trnovec – Osuské

Prietrž – Jablonka

Chvojnica - Bukovec

Rate this item
(2 votes)
Last modified on sobota, 11 august 2018 06:44

Senica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Senica - Najnovšie fotogalérie

Prezidentka Čaputová na Búroch

Prezidentka Čaputová na Búroch Prezidentka Čaputová na Búroch Prezidentka Čaputová na Búroch Prezidentka Čaputová na Búroch Prezidentka Čaputová na Búroch

Sobotište, Múzeum Samuela Jurkoviča

Sobotište, Múzeum Samuela Jurkoviča Sobotište, Múzeum Samuela Jurkoviča Sobotište, Múzeum Samuela Jurkoviča Sobotište, Múzeum Samuela Jurkoviča Sobotište, Múzeum Samuela Jurkoviča

Sobotište, výstava zvierat 3.-5.1.2020

Sobotište, výstava zvierat 3.-5.1.2020 Sobotište, výstava zvierat 3.-5.1.2020 Sobotište, výstava zvierat 3.-5.1.2020 Sobotište, výstava zvierat 3.-5.1.2020 Sobotište, výstava zvierat 3.-5.1.2020

Synagóga Šaštín-Stráže 20.9.2019

Synagóga Šaštín-Stráže 20.9.2019 Synagóga Šaštín-Stráže 20.9.2019 Synagóga Šaštín-Stráže 20.9.2019 Synagóga Šaštín-Stráže 20.9.2019 Synagóga Šaštín-Stráže 20.9.2019

Senica - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada