Senica: Na škole J. Mudrocha to nie je len o sedení v lavici, ale aj o pestrej popoludňajšej činnosti

Senica: Na škole J. Mudrocha to nie je len o sedení v lavici, ale aj o pestrej popoludňajšej činnosti

fotky - zdroj: ZŠ s MŠ J. Mudrocha v Senici fotky - zdroj: ZŠ s MŠ J. Mudrocha v Senici

Základná škola s materskou školou J. Mudrocha v Senici rozvíja aj aktivity, ktoré napomáhajú k rozšíreniu povedomia žiakov o  prírode ale aj ľudových tradíciách. A to nielen pasívne, ale aj aktívne. Priložením rúk k dielu nielen samotných žiakov, ale aj ich rodičov a samozrejme pedagógov a vychovávateľov školy.


Jeseň v školskom klube detí

To, že školský klub detí nie je len o sedení v lavici a v  triede, ale aj o pestrej popoludňajšej činnosti svedčia i aktivity, ktoré v tomto školskom roku zorganizovali oddelenia ŠKD v ZŠ s MŠ J. Mudrocha v Senici.
Začiatkom septembra to bola exkurzia do Gazdovského dvora v Turej Lúke. Tu sa varil nielen slivkový lekvár, ale sa aj spoznávali ľudové tradície. A aby práca rýchlejšie odbúdala, tak si naše deťúrence aj zaspievali ľudové piesne a zahrali ľudové hry.
Srdcu lahodiace dlhé a slnečné babie leto využili naši „družinári“ jedno piatkové popoludnie na turistickú vychádzku po cyklotrase. Pozorujúc zmeny v prírode rezkým krokom sa zastavili pri futbalovom ihrisku.  Pofukujúci vetrík pomohol šarkanom vyletieť do výšky a radosť detí nemala konca-kraja.
Ďakujeme pani vychovávateľkám za dobre odvedenú prácu, za tvorivé nápady  a aktivity, ktoré rozvíjajú našich žiakov aj v mimovyučovacom čase.

Beáta Kádeková -  zástupkyňa pre ZŠ

Vtáčie búdky a kŕmidlá

Deväť vtáčích búdok  pre spevavce vyrobili usilovní a šikovní žiaci 4.B triedy  J. Mudrocha v Senici v spolupráci  so svojimi rodičmi. Všetky vtáčie búdky a kŕmidlá potom žiaci osadili v areáli školského dvora na stromy.
Cieľom tohto projektu bolo rozšíriť povedomie žiakov o praktickú pomoc vtáctvu prostredníctvom vytvorenia vtáčích búdok a posilniť ich kladný vzťah k prírode. Žiaci boli oboznámení so skutočnosťou, že vyvesovaním kŕmidiel sa vytvárajú stabilné populácie vtákov, ktorých ubúda, napríklad aj v dôsledku ničenia ich hniezdnych stanovíšť.

Eva Gúčiková -  triedna učiteľka IV.B triedy

Rate this item
(0 votes)
Last modified on štvrtok, 11 október 2018 06:40

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Senica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
3
4
5
7
8
11
12
14
15
18
19
21
22

Senica - Najnovšie fotogalérie

FK Senica - Petržalka 3:2 (Robo Fritz)

FK Senica - Petržalka 3:2 (Robo Fritz) FK Senica - Petržalka 3:2 (Robo Fritz) FK Senica - Petržalka 3:2 (Robo Fritz) FK Senica - Petržalka 3:2 (Robo Fritz) FK Senica - Petržalka 3:2 (Robo Fritz)

Čarovný odkaz Vianoc v Senici

Čarovný odkaz Vianoc v Senici Čarovný odkaz Vianoc v Senici Čarovný odkaz Vianoc v Senici Čarovný odkaz Vianoc v Senici Čarovný odkaz Vianoc v Senici

Senica, 30. rokov ZŠ J. Mudrocha

Senica, 30. rokov ZŠ J. Mudrocha Senica, 30. rokov ZŠ J. Mudrocha Senica, 30. rokov ZŠ J. Mudrocha Senica, 30. rokov ZŠ J. Mudrocha Senica, 30. rokov ZŠ J. Mudrocha

FK Senica - Zlaté Moravce 3:0 (Robo Fritz)

FK Senica - Zlaté Moravce 3:0 (Robo Fritz) FK Senica - Zlaté Moravce 3:0 (Robo Fritz) FK Senica - Zlaté Moravce 3:0 (Robo Fritz) FK Senica - Zlaté Moravce 3:0 (Robo Fritz) FK Senica - Zlaté Moravce 3:0 (Robo Fritz)
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada