Senica: Na škole J. Mudrocha to nie je len o sedení v lavici, ale aj o pestrej popoludňajšej činnosti

Senica: Na škole J. Mudrocha to nie je len o sedení v lavici, ale aj o pestrej popoludňajšej činnosti

fotky - zdroj: ZŠ s MŠ J. Mudrocha v Senici fotky - zdroj: ZŠ s MŠ J. Mudrocha v Senici

Základná škola s materskou školou J. Mudrocha v Senici rozvíja aj aktivity, ktoré napomáhajú k rozšíreniu povedomia žiakov o  prírode ale aj ľudových tradíciách. A to nielen pasívne, ale aj aktívne. Priložením rúk k dielu nielen samotných žiakov, ale aj ich rodičov a samozrejme pedagógov a vychovávateľov školy.


Jeseň v školskom klube detí

To, že školský klub detí nie je len o sedení v lavici a v  triede, ale aj o pestrej popoludňajšej činnosti svedčia i aktivity, ktoré v tomto školskom roku zorganizovali oddelenia ŠKD v ZŠ s MŠ J. Mudrocha v Senici.
Začiatkom septembra to bola exkurzia do Gazdovského dvora v Turej Lúke. Tu sa varil nielen slivkový lekvár, ale sa aj spoznávali ľudové tradície. A aby práca rýchlejšie odbúdala, tak si naše deťúrence aj zaspievali ľudové piesne a zahrali ľudové hry.
Srdcu lahodiace dlhé a slnečné babie leto využili naši „družinári“ jedno piatkové popoludnie na turistickú vychádzku po cyklotrase. Pozorujúc zmeny v prírode rezkým krokom sa zastavili pri futbalovom ihrisku.  Pofukujúci vetrík pomohol šarkanom vyletieť do výšky a radosť detí nemala konca-kraja.
Ďakujeme pani vychovávateľkám za dobre odvedenú prácu, za tvorivé nápady  a aktivity, ktoré rozvíjajú našich žiakov aj v mimovyučovacom čase.

Beáta Kádeková -  zástupkyňa pre ZŠ

Vtáčie búdky a kŕmidlá

Deväť vtáčích búdok  pre spevavce vyrobili usilovní a šikovní žiaci 4.B triedy  J. Mudrocha v Senici v spolupráci  so svojimi rodičmi. Všetky vtáčie búdky a kŕmidlá potom žiaci osadili v areáli školského dvora na stromy.
Cieľom tohto projektu bolo rozšíriť povedomie žiakov o praktickú pomoc vtáctvu prostredníctvom vytvorenia vtáčích búdok a posilniť ich kladný vzťah k prírode. Žiaci boli oboznámení so skutočnosťou, že vyvesovaním kŕmidiel sa vytvárajú stabilné populácie vtákov, ktorých ubúda, napríklad aj v dôsledku ničenia ich hniezdnych stanovíšť.

Eva Gúčiková -  triedna učiteľka IV.B triedy

Rate this item
(0 votes)
Last modified on štvrtok, 11 október 2018 06:40

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Senica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Senica - Najnovšie fotogalérie

FK Senica - Zlaté Moravce 3:0 (Robo Fritz)

FK Senica - Zlaté Moravce 3:0 (Robo Fritz) FK Senica - Zlaté Moravce 3:0 (Robo Fritz) FK Senica - Zlaté Moravce 3:0 (Robo Fritz) FK Senica - Zlaté Moravce 3:0 (Robo Fritz) FK Senica - Zlaté Moravce 3:0 (Robo Fritz)

Senica: Protest pre obchvat (Robo Fritz)

Senica: Protest pre obchvat (Robo Fritz) Senica: Protest pre obchvat (Robo Fritz) Senica: Protest pre obchvat (Robo Fritz) Senica: Protest pre obchvat (Robo Fritz) Senica: Protest pre obchvat (Robo Fritz)

FK Senica - D. Streda 5:1 (Robo Fritz)

FK Senica - D. Streda 5:1 (Robo Fritz) FK Senica - D. Streda 5:1 (Robo Fritz) FK Senica - D. Streda 5:1 (Robo Fritz) FK Senica - D. Streda 5:1 (Robo Fritz) FK Senica - D. Streda 5:1 (Robo Fritz)

Spartak Trnava - FK Senica 4:1, futbal (Robo Fritz)

Spartak Trnava - FK Senica 4:1, futbal (Robo Fritz) Spartak Trnava - FK Senica 4:1, futbal (Robo Fritz) Spartak Trnava - FK Senica 4:1, futbal (Robo Fritz) Spartak Trnava - FK Senica 4:1, futbal (Robo Fritz) Spartak Trnava - FK Senica 4:1, futbal (Robo Fritz)

Senica - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada