Právna pomoc bližšie k ľuďom v Senici

Právna pomoc bližšie k ľuďom v Senici

By redakcia / Mesto Senica február 12, 2019 126 0
Právna pomoc bližšie k ľuďom v Senici zdroj: senica.sk

Od 12. februára 2019 pre ľudí v materiálnej núdzi začína v Senici fungovať konzultačné pracovisko Centra právnej pomoci (CPP).

Konzultačné služby CPP môže využiť každá fyzická osoba bez ohľadu na svoj príjem.

CPP funguje na Slovensku od roku 2006 a postupne rozširuje svoje pôsobenie. Konzultačné pracovisko v Senici bude pôsobiť  v budove Mestského úradu na Štefánikovej ulici v Senici. Jeho služby budú môcť ľudia využiť vždy  v druhý utorok v mesiaci. Objednaným klientom budú kvalifikovaní právnici a pracovníci prvého  kontaktu k dispozícii v čase od 9,15 hod. do 14,00 hod.

Právne rady bude Centrum právnej pomoci poskytovať ľuďom, ktorí sa vopred objednajú na presný termín, konzultácie sú štandardne  v trvaní max. 60 minút. V jednej právnej veci sa poskytuje len jedna konzultácia, ktorá je podľa zákona spoplatnená sumou 4,50 Eur. Objednať sa na konzultáciu budú môcť záujemcovia prostredníctvom kancelárie CPP v meste Trnava, pod ktorú konzultačné pracovisko v meste Senica patrí, a to na telefónnom čísle 0650 105 100 alebo e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Právna pomoc môže mať formu právneho poradenstva (konzultácie), mediácie (mimosúdne riešenie sporov), zastupovania v konaní  pred súdom určeným advokátom alebo právnikom centra alebo vykonávania úkonov súvisiacich s vyššie uvedenými možnosťami.

O právnu pomoc môže požiadať každý, kto spĺňa zákonné podmienky a využívanie dostupných právnych služieb si nemôže zabezpečiť svojím majetkom. Podmienkou je podanie písomnej žiadosti o poskytnutie právnej pomoci doloženej dokladmi, preukazujúcimi skutočnosti uvedené na predpísanom tlačive. Centrum poskytuje taktiež službu vo forme predbežných konzultácií, ktoré sú spoplatnené spomínaným symbolickým poplatkom  4,50 €. Počas predbežnej konzultácie zamestnanec centra poskytne klientovi základnú právnu radu pri riešení jeho problému.

Ľudia sa môžu na toto pracovisko obrátiť so žiadosťou o poskytnutie právnej pomoci vo veciach občianskoprávnych  (napr. v sporoch týkajúcich sa nájmu bytu, vysporiadania bezpodielového spoluvlastníctva manželov, nezaplatenia pôžičky, ochrany spotrebiteľa), rodinnoprávnych (napr. vo veci platenia výživného, zverenia dieťaťa do výchovy),  pracovnoprávnych (v sporoch týkajúcich sa neplatnosti výpovede, pracovných podmienok, diskriminácie na pracovisku, a pod.).

Taktiež vo veciach obchodno-právnych (napr. v spore z úverovej zmluvy s bankou, v spore zo zmluvy o vkladovom účte), v konaní pred súdom v správnom súdnictve (napr. v konaní o preskúmanie rozhodnutia správneho orgánu, pri nečinnosti správneho orgánu a pod.), ale aj v cezhraničných sporoch, či v azylových veciach, v konaní o administratívnom vyhostení atď. V posledných dvoch rokoch centrum rozšírilo svoju pôsobnosť aj o agendu tzv. osobného bankrotu. V oblasti trestného práva centrum právne rady, ani právnu pomoc neposkytuje.

Konzultačné pracovisko CPP v Senici - termíny na rok 2019 boli stanovené nasledovne: 19. 03., 09. 04., 14. 05., 11. 06., 09. 07., 06. 08., 10. 09., 08. 10., 12. 11. a 10. 12. 2019.

zdroj: Mesto Senica / senica.sk  

Rate this item
(0 votes)
Last modified on utorok, 12 február 2019 09:48

Senica - Kalendár akcií

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Senica - Najnovšie fotogalérie

Slováci zo zahraničia volia v obci Kúty

Slováci zo zahraničia volia v obci Kúty - foto: Róbert Fritz 
Slováci zo zahraničia volia v obci Kúty - foto: Róbert Fritz Slováci zo zahraničia volia v obci Kúty - foto: Róbert Fritz
Slováci zo zahraničia volia v obci Kúty - foto: Róbert Fritz Slováci zo zahraničia volia v obci Kúty - foto: Róbert Fritz

Ján Volko v Jablonici

Ján Volko v Jablonici Ján Volko v Jablonici Ján Volko v Jablonici Ján Volko v Jablonici Ján Volko v Jablonici

FK Senica - Petržalka 3:2 (Robo Fritz)

FK Senica - Petržalka 3:2 (Robo Fritz) FK Senica - Petržalka 3:2 (Robo Fritz) FK Senica - Petržalka 3:2 (Robo Fritz) FK Senica - Petržalka 3:2 (Robo Fritz) FK Senica - Petržalka 3:2 (Robo Fritz)

Čarovný odkaz Vianoc v Senici

Čarovný odkaz Vianoc v Senici Čarovný odkaz Vianoc v Senici Čarovný odkaz Vianoc v Senici Čarovný odkaz Vianoc v Senici Čarovný odkaz Vianoc v Senici

Senica - Najbližšie akcie

Žiadne nadchádzajúce udalosti na zobrazenie!
© 2017 NaZahori.sk Všetky práva vyhradené. Designed By Agada